anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Roaming - utilizare rezonabilă pentru o cartelă nouă

user_16437564
Începător

Bună!

O cartela prepay nouă (cumparată azi) și încarcată cu optiune ce beneficii roaming, se poate folosi săptămâna următoare ( si numai o săptămână trebuie ) intr-o tară SEE pentru 90% convorbiri 10% net, fără restrictii cauzate de politica de utilizare rezonabilă? Nu mi-e clar, că un cazul unei cartelei nouă după cât timp se introduce restricționarea in SEE.

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

O saptamana nu e o problema, pt ca respecta notiunea de roaming, care se foloseste doar pt deplasari temporare. Cam dupa 2 luni de utilizare continua in roaming apare riscul de depasire a limitei de utilizare rezonabila.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ideal ar fi să folosești ceva vreme înainte beneficii în țară, pentru că beneficiile din roaming se rezumă la ceea ce ai folosit înainte în țară. Bine, câteva zile nu cred că vor fi probleme. Dar cum mai sunt câteva zile până pleci, încearcă să folosești și în țară ceva resurse.

Baftă!

 

Anonim
Neaplicabil

Teoretic nu ar trebui să ai probleme. Practic, nu se știe. Sfatul meu e să ai grijă unde activezi internetul,  să-l folosești unde nu ai wifi, de exemplu. 😁

delfinas
#StarMember

O saptamana nu e o problema, pt ca respecta notiunea de roaming, care se foloseste doar pt deplasari temporare. Cam dupa 2 luni de utilizare continua in roaming apare riscul de depasire a limitei de utilizare rezonabila.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Da, se poate folosi. 

Client Orange

FLo1
#StarMember

Activând o opțiune de 16€ va fi mai ok și mai bine: atât ca valabilitate opțiune dar și ca volum de resurse. 

Pololică
#StarMember

La cartelele nou activate, stiu ca au o "exceptie" primele doua - trei luni din motive de ... istoric (nu au cele 4 luni de referinta).

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Exact. In cazul asta nu se aplica.

Client Orange