anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu merge internetul in roaming

Anonim31
Începător

De ce nu mi merge internetul in roaming?

Semnal am, dar internetul nu functioneaza deloc “E”. 

1 Soluţie acceptată‚

Anonim31
Începător

Va multumesc! Am rezolvat prin “cautare manuala”

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Trixen
#StarMember

Salutare,

In ce zona ești și întâmpini probleme?

Încearcă să selectezi manual o altă rețea și vezi dacă își revine. 

Având în vedere că întâmpin probleme similare în Grecia pe patru numere (2 Yoxo și 2 abonamente normale, am întrebat prin chat care este problema. Aparent este un incident cunoscut în derulare în Grecia.

IMG_2464.jpeg

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

@Anonim31: Bun venit în Comunitate. Cu o rețea selectată în roaming pe care telefonul îți indică abia un ”E”, atunci fie rețeaua locală are servicii slabe chiar și pe 3G (deci o viteză foarte redusă la date mobile), sau utilizezi serviciile pe credit (nu opțiune cu resurse incluse). Ca recomandare, încearcă să selectezi manual alt operator local sau inclusiv să verifici dacă ai ”roamingul” activat. Poți face aceste verificări din contul tău ”MyOrange”. 

Dacă poți, te rugăm să ne confirmi în ce țară utilizezi datele mobile și dacă ai abonament sau număr prepay. Ai vreo opțiune activată în acest sens? Te așteptăm cu detalii.

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Operatorul la care ești conectat suportă internet prin Edge? Încearcă un alt operator (căutare manuală). 

Anonim31
Începător

Va multumesc! Am rezolvat prin “cautare manuala”

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

@Anonim31: Înțeleg că ai selectat o altă rețea locală (alt operator). Îți mulțumim pentru feedback și te mai așteptăm în Comunitate și cu alte ocazii. Numai bine. 

Esti in Grecia? Ai scris cumva un topic asemanator, dar sub numele Victoria22?