anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Despre serviciul Outgoing bar Active in UE

Alex2471
Începător
Salut. Locuiesc în UE, am cartelă prepay Orange de romania și operatorul îmi spune că serviciul de ieșire și intrare apeluri este blocat. Ceva în engleză cu Outgoing bar Activ. Dacă are cineva idee despre ce este vorba. Merci.
1 Soluţie acceptată‚

cezar98
Junior entuziast
Salut! Cel mai probabil ai atins limita rezonabila de utilizare a Roaming-ului. Poti continua sa folosesti serviciile incarcand cu credit si ele vor fi taxate din credit-ul tau, dar cea mai buna optiune ar fi sa cumperi o cartela din tara unde locuiesti.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Salut Alex, De cat timp esti in roaming? Intreb pentru ca exista posibilitatea sa fi atins limita rezonabila de utilizare a serviciilor in roaming. Mai multe detalii aici: https://www.orange.ro/help/politica-de-utilizare-rezonabil-a-serviciilor-roaming-see-6828 Cat despre Call Barring (presupun ca despre asta e vorba), teoretic se poate dezactiva. Dar daca nu ai activat tu functia asta, ma indoiesc ca o sa aiba vreun efect. Trebuie rezolvata problema de la care ti-au fost barate apelurile in primul rand. In plus, depinde de modelul de telefon. Deci, ar fi util sa ne spui si ce model folosesti, in caz ca vrei sa mergi pe varianta asta. Dar, la o prima vedere, cred ca ai atins limita rezonabila de utilizare a serviciilor in roaming. Daca esti pe optiune, nu mai poti folosi o optiune de roaming. Singura varianta prin care poti sa continui sa folosesti serviciile, este incarcand cu credit si folosind din el la tarife standard.
Client Orange

cezar98
Junior entuziast
Salut! Cel mai probabil ai atins limita rezonabila de utilizare a Roaming-ului. Poti continua sa folosesti serviciile incarcand cu credit si ele vor fi taxate din credit-ul tau, dar cea mai buna optiune ar fi sa cumperi o cartela din tara unde locuiesti.

Alex2471
Începător
Îți mulțumesc frumos!