anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

In mediul rural este slab semnalul sau inexistent

Ioandomokos61
Începător

Sa luați masuri și atunci veți atrage mai mulți abonati

14 Răspunsuri 14

Anonim
Neaplicabil

Buna,

Din păcate aceasta este realitatea.

Însă odată cu eliminarea 2G/3G sperăm că situația se va îmbunătăți și furnizori vor investi mai mult pe partea 4G/5G astfel încât să ofere clienților din aceste zone semnal de calitate și viteze decente

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu peste tot este semnalul slab în rural, dar sunt zone unde sunt probleme și așteptăm o îmbunătățire a acoperirii și a vitezelor de internet în momentul migrării spectrului din 3 g ( 10 Mhz din banda 1, adică 2100 Mhz) în 4g. De asemenea, introducerea benzii 28 ( 700 Mhz) în multe zone rurale, dar și urbane are același scop, adică îmbunătățirea rețelei de internet și a acoperirii.

Să sperăm că toate aceste modificări vor fi din ce in ce mai vizibile și se vor realiza mult mai repede, pentru a simți toată lumea o îmbunătățire a calității acoperirii!

Schimbarea a început, dar sperăm să se accelereze ritmul din toamnă!

Baftă!

Anca07
#StarMember

Buna @Ioandomokos61

La ce localitate faci referire?

Putem aduce sugestii de imbunatatire, insa recomandarea mea este sa oferim toate detaliile necesare identificarii zonei in care locuiesti pentru a se face verificari.

Seara faina!🌙

Degeaba spui localitatea pentru că cei de la Orange daca ai suni spun că semnalul la telefonie și internetul mobil an zona sesizata merge foarte bine sau daca nu știu să ați răspundă te lasă să vorbești singur la telefon și se anchide apelul și nu rezolvi nimic 

Anonim
Neaplicabil

Macar încerci, poate chiar exista o problema in zonă și poate fi rezolvată.

An zona unde stau semnalul este prost tocmai din 2018   2019 și de atunci sau făcut sesizări peste sesizări la Orange dar nu sa rezolvat nimic Orange spune la cei care fac sesizării că totul E perfect dar semnalul este praf 

Corect. Mi-e mi-au spus daca am 1 mbps 4G este cea mai buna viteza. Sunt la 800 de metrii de antena Orange și îi doare undeva sa adauge încă o banda 4G. Adică B3 cu B20 LTE oferă o acoperire buna.

Anonim
Neaplicabil

Pe upload vitezele sunt bune însă pe download lasă de dorit.

Viteza minimă garantată pe unde radio este de 1 Mbs/1Mbs atât pentru download cât și pentru upload.

Restul vitezelor se consideră de tip Best efforts și nu poate fi garantată. În cazul în care este mai mică de 1 Mbs se iau masuri de reparație/îmbunătățire în zonă.

 

Evident că toți ne dorim viteze cât mai mari pentru a accesa mai ușor datele, dar acestea depinde în special de cât de densă este rețeaua. Dacă vinde vodafone și pleacă, cum în mare parte rețeaua este sharuită, Orange va avea probleme că, pe surse, noua entitate nu mai dorește să mențină parteneriatul cu ORO.

Leu_Gheorghe
Junior entuziast

Au prea multi clienți și nu îi INTERESEAZĂ. Reprezentanții companiei spun daca clientul are 1 mbps 4G este cea mai buna viteză și nu au ce face 😂😂😂😂

M-am uitat pe situl Orange cu acoperire semnal an județul Neamț acoperire semnal internet wi an județul Neamț nu este dar ei spun că este am și unat azi la Orange pentru o problema cu televiziunea și ei habar nu au că un post din grila după reorganizarea grilei din data de 15 iulie postul respectiv an grila nu este pe poziția afișată pe site adică 950 este pe 33  sunt pe cablu pe rețeaua fostului Telekom 

In piatra Neamț Orange e praf pe semnal. Știu asta de la colegul meu. Avem grup de media pe Facebook.

Eu stau la Girov și semnalul la Orange pe mobil ori ești afara ori an interior nu este mare diferență an interior semnal am mai mul 2g sau 3g  4g mai deloc am decis că din primăvară sa mă portret la Digi au semnal mult mai bun că la Orange 

Anonim
Neaplicabil

Până în primăvară mai este timp ca lucrurile sa se schimbe. Pentru că odată cu renunțarea la 2G/3G lucrurile ar trebui sa se îmbunătățească semnificativ.

Însă vom vedea ce se va întâmpla.

Important este că ai alternative însă ar fi fost buna concurenta în zonă.