anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Valabilitate opțiuni Orange PrePay

Neaplicabil
Vreau să știu și eu care îi șmecheria cu opțiunile active că arată că până în data de 21.08.2021 ii opțiunea și când este data de 20.08.2021 la ora 00:00 se ia totul ,nu cred că îi ceva normal sa fie așa .
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember
Da, dupa cum spuneam, resursele tale sunt valabile pana in 21 ora 00:00 (inceputul zilei) sau 20 ora 24:00 (sfarsitul zilei). E acelasi lucru. Daca e ceva ce imi scapa din mesajul tau, te rog sa-mi spui. Confuzia e din cauza folosirii zilei de dupa. Ai crede ca ai si ziua de 21, toata ziua. Dar nu ai. Poate ar fi mai corect daca ar folosi doar zile intregi in acel mesaj. In cazul asta, data de 20 ora 24:00, nu 21 ora 00:00, pentru ca din 21 nu folosesti efectiv nimic.
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember
Ai cumva un mesaj concret? Cred ca e doar o problema de interpretare a orei 24:00. Adica, in cazul tau concret, optiunea expira pe 21.08.2021, ora 00:00 sau 20.08.2021 ora 24:00. Teoretic ar trebui sa fie unul si acelasi lucru. Dar posibil sa fie din cauza felului in care e formulat mesajul. De-aia ziceam daca poti sa urci un screenshot sau ceva.
Client Orange

Neaplicabil
Știu ca ii așa cum zic eu că îți ia minute și internetul și totul cu o zi mai repede.....de vreo 3 luni tot așa îi dar nu am avut timp sa vorbesc despre asta dar vreau un răspuns de la cei de la Orange să înțeleg și eu cum vine asta când îți zice in mesaje că ai opțiunea până în data de 20 și ei îți iau opțiune cu totul în data de 19 la ora 24:00 cu totul că în mesaj scrie că îi valabil până în 20.

Neaplicabil
Ai nelimitat minute si mesaje in retea, 1612 min nat sau intl SUA, Canada, fix UE sau SMS nat, 210 min sau SMS nat/intl UE mobil si fix resurse valabile pana la data de 21/08/2021. (acesta este mesajul lor standa și când se face ziua de 20.08.2021 la ora 24:00 când treci in 21.08.2021 te lasă fără nimica cu totul că în mesaj este data trecuta ......așa la noi in Romania și la Orange.Poate daca mă enervez fac o sesizare la protecția consumatorilor și să îi vad atunci pe cei de la Orange.

arsradu
#StarMember
Da, dupa cum spuneam, resursele tale sunt valabile pana in 21 ora 00:00 (inceputul zilei) sau 20 ora 24:00 (sfarsitul zilei). E acelasi lucru. Daca e ceva ce imi scapa din mesajul tau, te rog sa-mi spui. Confuzia e din cauza folosirii zilei de dupa. Ai crede ca ai si ziua de 21, toata ziua. Dar nu ai. Poate ar fi mai corect daca ar folosi doar zile intregi in acel mesaj. In cazul asta, data de 20 ora 24:00, nu 21 ora 00:00, pentru ca din 21 nu folosesti efectiv nimic.
Client Orange