anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Games taxa

cristinab_xo
Începător

Screenshot_20230830_135021_com.android.mms.jpg

 nu am activat asa ceva sunt pe cartela. De ce îmi apare? 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember

Waw...asta e noua. Subscriere Orange Games la Prepay... Deci nu putem avea reincarcare programata fara abonament, dar putem avea subscriere Orange Games. Good job, Orange.

@cristinab_xo dupa cum zicea si Vladut mai sus, ai cateva variante.

  1. apel 300
  2. chat-ul Djingo (in cazul asta, trebuie sa scrii "transfer operator", in timpul programului, pentru a fi transferat la un operator uman)
  3. instalezi aplicatia si te desubscrii de acolo...daca poti. Avem un topic dedicat aici.

Update 18.10:

Pentru dezabonare, mai nou se poate trimite STOP la 8351.

 

 

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

vladut12am
Cunoscător certificat

Salutare!

Ia legătura cu unul dintre consultanți fie apelând 300 (apelabil doar din rețeaua Orange) sau 0374 300 300 (apelabil din orice rețea națională), fie de pe chat-ul Djingo și explică-le situația și solicită-le dezactivarea abonamentului.

Succes!

arsradu
#StarMember

Waw...asta e noua. Subscriere Orange Games la Prepay... Deci nu putem avea reincarcare programata fara abonament, dar putem avea subscriere Orange Games. Good job, Orange.

@cristinab_xo dupa cum zicea si Vladut mai sus, ai cateva variante.

  1. apel 300
  2. chat-ul Djingo (in cazul asta, trebuie sa scrii "transfer operator", in timpul programului, pentru a fi transferat la un operator uman)
  3. instalezi aplicatia si te desubscrii de acolo...daca poti. Avem un topic dedicat aici.

Update 18.10:

Pentru dezabonare, mai nou se poate trimite STOP la 8351.

 

 

Client Orange

Pololică
#StarMember

Salut!

Pe langa recomandarile colegilor de comunitate:

https://www.orange.ro/help/cum-anulez-abonamentul-pentru-jocuri-din-orange-games-11828

PS: cum stai cu creditul? Cred ca esti primul cartelist care reclama ca i s-au activat jocurile...

DanielaH
Moderator

Salut, @cristinab_xo! Bun venit in Comunitate!

Vrem sa verificam si noi situatia ta. Ne poti oferi, te rog, numarul de telefon prin reply la mesajul privat pe care ți l-am trimis? Multumim.

Dany_19-75
Începător

Orange profita de naivitatea multora sau de faptul ca oamenii in varsta nu observa. Este o chestie total ABUZIVA. RUSINE ORANGE

Chiar ma gandesc sa fac o actiune impotriva voastra in acest sens.

NESIMTITI!!!

Pana cand nu va treziti cu o amenda uriasa nu va potoliti !