anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Optiune Prepay - apeluri SUA

Bilbo_Baggins
Junior entuziast

Buna ziua! O prietena vrea sa isi cumpere o cartela Prepay pentru a face apeluri in Romania, trafic de internet dar si apeluri catre SUA. Ce cartela sa isi ia si ce optiune sa ii recomand sa activeze? Va multumesc! 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Nu stiu daca mai sunt optiuni cu minute internationale pentru SUA. La un moment dat stiu ca erau, dar observ ca a fost scoasa din descriere partea asta. Toate minutele incluse in optiunile normale par sa fie doar pentru UE.

Cu toate astea, am gasit o extra-optiune de 3 Euro care ofera 75 min/sms nationale sau internationale catre UE, SUA si Canada, activabila printr-un SMS la nr 321 cu textul "75". Screenshot mai jos.

Screenshot 2022-10-20 at 13.22.01.png

Cat despre apeluri in Romania si trafic de internet (indiferent de destinatie), in functie de numarul de minute sau de traficul de internet de care are nevoie, poate opta pentru o optiune mai scumpa sau mai ieftina.

Pentru un utilizator normal, o optiune de min 5 Euro ar trebui sa fie suficienta. In cazul asta, ar putea sa activeze o optiune de 5 Euro, de exemplu, pentru minutele nationale si internet, si cea de 3 Euro de mai sus pentru minutele catre SUA.

Ai aici toate optiunile Prepay. Vezi ce varianta te avantajeaza mai mult.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Nu stiu daca mai sunt optiuni cu minute internationale pentru SUA. La un moment dat stiu ca erau, dar observ ca a fost scoasa din descriere partea asta. Toate minutele incluse in optiunile normale par sa fie doar pentru UE.

Cu toate astea, am gasit o extra-optiune de 3 Euro care ofera 75 min/sms nationale sau internationale catre UE, SUA si Canada, activabila printr-un SMS la nr 321 cu textul "75". Screenshot mai jos.

Screenshot 2022-10-20 at 13.22.01.png

Cat despre apeluri in Romania si trafic de internet (indiferent de destinatie), in functie de numarul de minute sau de traficul de internet de care are nevoie, poate opta pentru o optiune mai scumpa sau mai ieftina.

Pentru un utilizator normal, o optiune de min 5 Euro ar trebui sa fie suficienta. In cazul asta, ar putea sa activeze o optiune de 5 Euro, de exemplu, pentru minutele nationale si internet, si cea de 3 Euro de mai sus pentru minutele catre SUA.

Ai aici toate optiunile Prepay. Vezi ce varianta te avantajeaza mai mult.

Client Orange

Multumesc mult pentru raspuns!

Pololică
#StarMember

Intrebare mai directa: cu cine vorbeste in SUA, ce telefoane au? Intreb deoarece, daca dam crezare unui studiu, 8 din 10 adolescenti din SUA au IPhone si s-ar putea sa ii convina mai mult sa vorbeasca prin Facetime (care, folosit o data, apelul se vede si in registrul (junalul) de apeluri).

@arsradu: la abonamente  stiu ca era o optiune de 1.75E si tarifele erau scazute cu 40% fata de standard. Nu sunt sigur daca optiunea respectiva este disponibila si pentru prepaid.

Multumesc mult pentru raspuns! Intr-adevar, cei mai multi au iphone, iar pt Facetime o sa aiba nevoie de internet. 

Cantitatea de internet folosita la apelurile (vocale, cel putin) este neglijabila. Nu stiu daca un minut = un MB (sau pe acolo). Repet: daca majoritatea cu cei care vorbeste, au IPhone sau pot volosi aplicatii terte, s-ar putea sa fie o solutie.