anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot trimite mesaje SMS la 3520

Maghita
Începător

 

Bună ziua , am de trimis un SMS la un numar scurt  , dar imi zice ca mesajul nu s-a putut trimite , cartela am reincarcat-o cu CREDIT , nu am ales minute sau altceva , credit pe cartela am dar nu se trimite  , barari de mesaje nu am  si in setarile telefonul sau mesajelor nu cred ca am ceva blocat sau daca stiti dumneavoastra  ce poate fi, ma puteti ajuta vă rog frumos , este foarte important¡¡ numarul la care vreau sa trimit sms ul este (3520) .VA ROG FOARTE MULT

6 Răspunsuri 6

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Maghita,

Bun venit in Comunitate!

Incerci cumva sa activezi serviciul Netflix? Daca da, cel mai simplu activezi de pe contul tau My Orange, sectiunea Netflix. Partea cu SMS-ul nu stiu daca mai e de actualitate.

Client Orange

Linkul, dar si "povestea" cu facturarea lunară inclusă pe factura cu serviciile Orange e valabilă / aplicabilă pentru abonamente, nu pentru PREPAY. Deci pentru prepay rămâne .... independent acel SMS sau plata online cu card bancar. 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut FLo!

Nu e obligatoriu sa ai si un abonament de voce ca sa beneficiezi de Orange Love si implicit si de Netflix cu plata pe factura Orange. 🙂

Client Orange

Salut Radule, Întrebarea era încadrată la PREPAY, nu abonament. Că o fi voce / TV / internet... asta e altă poveste. Ideea era că trebuie abonament.😉

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Da, cu siguranta trebuie si un abonament Orange Love pentru oferta cu Netflix. 🙂

Eu ma gandeam ca poate intrebarea e pusa la prepay pentru ca de pe prepay a incercat sa trimita mesajul si...numarul ala scurt pare sa fie pentru Netflix, de unde concluzia ca ar fi un prepaid (voce), care are si un Orange Love cu TV si net de exemplu. Daaar...poate nu e vorba deloc de Netflix. De-aia am si cerut o confirmare. Acuma...sa vedem. :)) In alt context nu stiu sa se mai foloseasca acel numar.

@Maghita te asteptam cu mai multe detalii.

Client Orange

DanielaH
Moderator

Maghita, te așteptăm în continuare să revii cu mai multe detalii. Ești client Orange sau Orange Romania Communications?