anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce îmi zice reîncãrcare esuatã?

Andrei101
Junior
Am vrut sã fac o reîncãrcare cu credit, dar aplicatia imi zice ca tranzactia a esuat. In momentul acesta nu pot face reincarcari de credit. Mentionez ca folosesc aplicatia de ceva timp si este prima oara cand mi se intampla asa ceva. Eu cu banca nu am probleme, am mai facut tranzactii azi. Totul este din partea Orange. Va rog sa mi oferiti o varianta de rezolvare a problemei.
Multumesc.
20 Răspunsuri 20

arsradu
#StarMember
Buna Elena, Presupun ca incerci sa faci incarcarea cu un card deja adaugat, asa e? Incearca te rog sa re-adaugi cardul in aplicatie, pe parcursul pasilor de plata. Ideea e sa treci prin introducerea datelor de card si confirmarea tranzactiei prin 3D secure. PS: nu trebuie sa fie un card nou. Trebuie doar sa simulezi modificarea cardului, si re-salvarea lui in aplicatie. Tranzactiile ulterioare ar trebui sa fie ok. :) Sunt curios daca iti merge. Alternativ, poti incerca plata din My Orange versiunea de PC. Ai mai multe informatii si aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2785641-rezolvat-reincarcare-prepay-esuata
Client Orange

Alina_Elena
Începător
A mers dupa ce am reintrodus datele cardului, multumesc pt ajutor!

Tamyboy
Începător
Buna Am acelasi problema ca Andrei 101 De o luna nu pot sa incarc din aplicatie. Mentionez ca am sold pe card folosesc my orange de ani buni de o luna am problema asta. A descarcat si sotia a facut cont cu cardul ei si nici la ea nu merge. Cum se poate rezolva problema. Multumesc

arsradu
#StarMember
Salut Tamyboy, Daca nu merge cu readaugarea cardului pe cont (simulare adaugare card nou, in momentul efectuarii platii, in ideea reintroducerii datelor de card, si a confirmarii pe partea bancii), posibil ca problema sa fie diferita de cea pe care o stiam eu. Daca zici ca nu merge nici cu card adaugat nou...nu stiu. S-ar putea sa trebuiasca verificat pe contul tau daca e ceva. Eu am facut o incarcare chiar zilele trecute, si a mers totul ok. Deci...daca nu cumva e o problema nou aparuta...nu pare sa fie o problema generala.
Client Orange

FLo1
#StarMember
....dacă nu, varianta desktop e de bază și interesant, poate fi accesată și de pe mobil. Amazing, isn't it?

arsradu
#StarMember
:)))))))) Corect, Flo. Asa e. Uitasem de asta :)) Da, in caz ca nu merge cu readaugarea cardului din aplicatie, varianta de desktop (chiar si accesata de pe mobil) ar trebui sa fie ok. Ai aici link: https://www.orange.ro/myaccount/reshape/recharge/steps/1/minutes
Client Orange