anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Daca am incarcat si am gresit numarul imi pot lua inapoi?

Rares2
Începător

Daca am incarcat la un aparat din sat cu numar direct si am gresit numarul imi pot lua inapoi?

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember

Rares, bun venit in Comunitate!!!

Daca ai incarcat de la un paypoint, cu cash sau card, creditul s-a dus direct la un norocos si gata! Pentru Orange, e doar o suma care a intrat in contul unui client Orange, nu conteaza numele lui si daca lui voiai sa-i trimiti. Poate numarul ala nici nu e alocat si banii s-au pierdut in neant.

Daca incarcai de pe un abonament si anuntai in maxim 24 de ore, mai aveai o sansa sa se anuleze reincarcarea, dar plata printr-un aparat de genul ala nu se poate recupera, e si greu sa dovedesti ca tu ai platit si ai gresit, mai ales daca ai platit cash.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cred că e mai greu, dar poți încerca printr-o sesizare de aici:

https://www.orange.ro/contact/

Completezi toate câmpurile (ai grijă cu numărul) și sper să fie bine!

Baftă!

Razvan
#StarMember

Salut! Poti depune o sesizare, dar dacă creditul a fost consumat de cel pe numărul caruia l-ai pus, cam greu de anulat și primit. Si eu am mai incarcat cartele pe alte numere de pe abonament si le-am lasat așa, mi-am asumat fapta. 

delfinas
#StarMember

Rares, bun venit in Comunitate!!!

Daca ai incarcat de la un paypoint, cu cash sau card, creditul s-a dus direct la un norocos si gata! Pentru Orange, e doar o suma care a intrat in contul unui client Orange, nu conteaza numele lui si daca lui voiai sa-i trimiti. Poate numarul ala nici nu e alocat si banii s-au pierdut in neant.

Daca incarcai de pe un abonament si anuntai in maxim 24 de ore, mai aveai o sansa sa se anuleze reincarcarea, dar plata printr-un aparat de genul ala nu se poate recupera, e si greu sa dovedesti ca tu ai platit si ai gresit, mai ales daca ai platit cash.