anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot afla dacă un număr de telefon din prepay mai este valabil?

Sorin_11
Junior entuziast
Despre SIM prepay
5 Răspunsuri 5

Pololică
#StarMember
Cel mai simplu mod ar fi sa suni la numărul respectiv.

Sorin_11
Junior entuziast
Am sunat și nimic Nici nu se aude tonul cum că sună și nici căsuța vocală nu intră Și am vrut să-l reâncarcăm online cu deținătorul acelei SIM pentru a-l avea în drum spre Romania .Numărul se află în afara țării momentan Iar omul a zis că nu l-a mai folosit de câteva luni Iar întrebarea v-am adresat-o în speranța că putem afla dacă mai îi activ că nu cumva să reâncarcăm degeaba pentru că opțiunile pentru roaming nu-s ieftine deloc

Sorin_11
Junior entuziast
Am încercat să iau legătura prin My Orange cu un consultant dar culmea că doar între 9-20 oră României se poate intra în legătură cu aceștia de parcă după ora 20 clienții Orange nu ar mai avea probleme iar eu ziua între 8 și ora 20 îs la muncă fără a avea posibilitatea să intru în legătură cu aceștia

BlackWolf
Senior certificat
Am gasit un site cu cateva metode de verificare. Nu e el cel mai corect scris, dar ajuta. Altfel nu prea poti sa iti dai seama. Oricum, perioada de gratie e de 360 zile, daca nu a trecut perioada asta, sim-ul ar trebui sa fie inca activ. https://paradacreativa.es/ro/como-ver-si-una-sim-todavia-esta-activa/

FLo1
#StarMember
@Sorin11: Există viață personală inclusiv între orele 8-20, dacă viața o impune. Revenind, cel mai sigur, verifică mai întâi numărul pe www.portabilitate.ro ca să nu fie portat, iar dacă numărul mai este parte din rețeaua Orange atunci adresează o întrebare la Serviciul Clienți al Orange: apel la 300, chat-ul Djingo sau email serviciulclienti@orange.ro Succes.