anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot accesa mesajele de pe numarul meu?

anca_elena19
Începător
Buna. As dori sa stiu cum pot accesa mesajele de pe numarul meu? Tin sa mentionez ca sunt in strainatate si nu mai am cartela. Am nevoie de un cod trimis pe acest numar ca sa imi recuperez emailul. Se poate face ceva din aplicatie?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! Din aplicație nu ai ce face pentru acces la mesajele primite pe un numar de telefon.. Ai nevoie sa recuperezi acel număr, sau sa te ajute cine îl are, altfel, dacă nu-ți amintești parola de la mail și, nici nu ai setata o alta adresa de mail pentru recuperare vei pierde adresa pe care încerci s-o recuperezi.. Eu am si numar si o alta adresa de mail, setate pentru recuperarea adreselor de mail.. fiecare adresa este trecuta ca adresa de recuperare pentru cealaltă... nu pot pierde accesul la ambele in același timp..

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Razvan
#StarMember
Numărul de telefon este activ? Ai sunat la el, să vezi dacă funcționează? Dacă numărul este activ, rogi persoana să îți dea codul sms-ului, dacă este inactiv numărul soluția este să închei un abonament pe o durată de 1/6 luni pe acel număr, dar trebuie să te afli în țară.

Jay
Campion certificat
Buna! Din aplicație nu ai ce face pentru acces la mesajele primite pe un numar de telefon.. Ai nevoie sa recuperezi acel număr, sau sa te ajute cine îl are, altfel, dacă nu-ți amintești parola de la mail și, nici nu ai setata o alta adresa de mail pentru recuperare vei pierde adresa pe care încerci s-o recuperezi.. Eu am si numar si o alta adresa de mail, setate pentru recuperarea adreselor de mail.. fiecare adresa este trecuta ca adresa de recuperare pentru cealaltă... nu pot pierde accesul la ambele in același timp..

FLo1
#StarMember
@anca.elena19: Eu tot nu am inteles ce vrei sa recuperezi: "mesajele de pe numarul de telefon" adica niste Sms-uri, sau "sa-mi recuperez emailul", adica acces la contul de email? Adica ce cont intereseaza?

FaraUnID
Campion certificat
Ce inseamna "sunt in strainatate si nu mai am cartela" ? Acel SIM nu mai exista fizic, a fost anulat, pierdut sau pur si simplu nu ai tu acces fizic la el? Parola unui cont de e-mail poate fi resetata utilizand intrebarile de securitate sau un e-mail alternativ. Evident ca aceste metode de recuperare presupun ca ele sa fie deja implementate si setate in mod corespunzator pe contul de e-mail respectiv.

Razvan
#StarMember
De când au fost sparte conturile Yahoo, s-a renunțat la sistemul cu întrebările de securitate pentru recuperarea contului. Eu am setat doar o adresă de e-mail, telefon încă nu am pus.

FaraUnID
Campion certificat
Pana in momentul de fata nu stim daca este vorba de Yahoo sau de alt client de e-mail, plus ca nici persoana care a initiat discutia nu a fost foarte coerenta in exprimare.

Pink
Începător
So..Daca nu ma insel, cartelele SIM se pot copia, corect? nu stiu unde se fac chestiile aste dar... *NU SUNT SIGUR*

FLo1
#StarMember
@Pink: spune-mi cum reusesti sa copiezi un SIM aflat in Romania, tu fiind in strainatate. Mai citeste o data problema expusa de @initiator si s-ar putea sa ai alta parere.

Laura_cio
Senior
Ce s-a întâmplat cu acea cartela? Unde se afla, in România sau la tine?

FaraUnID
Campion certificat
Am o vaga banuiala ca si acest topic va "ingheta" fix in stadiul acesta si va sfarsi undeva prin suburbiile platformei, ca mai toate topicurile de acest gen. Utilizatorul vine, adreseaza o intrebare destul de ambigua, dupa care nu avem nici un semn din partea lui.

Vio73
#StarMember
@anca.elena19, Din păcate, fără mai multe detalii, nu prea avem cum să te ajutăm în niciun fel!

Razvan
#StarMember
Inițiatorul poate a extras informația benefică pentru el din răspunsurile noastre.