anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce pot sa fac cu cartela PrePay primita gratuit la prelungire abonament?

Lucifer
Cunoscător
Am prelungit recent abonamentul existent si am primit cadou o cartela SIM Orange PrePay. Cred ca are 5 euro (pe ambalaj nu e specificat, desi inca nu am desfacut-o). Efectiv nu am ce face cu ea. Nu ma ajuta sa o pun in telefonul de rezerva sau sa folosesc traficul de internet inclus. Nici sa o dau cuiva nu prea am cum ca nu stiu pe nimeni care ar avea nevoie.
Sugestii?
Merci!
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
In momentul activarii in contul acelei cartele este alocata in mod automat optiunea de 6 euro. Cum s-a mentionat deja poti dona respectivul SIM unei familii cu posibilitati materiale modeste sau poti alege sa primesti credit in schimbul optiunii, credit pe care ulterior il poti folosi pentru microplati prin SMS (donatii, plata parcare, taxa pod, etc).

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

teacher_
#StarMember
Sincer, la cum se dau cartelele gratuit, nici eu nu știu ce ai putea face cu ea. Poți să o donezi unui centru de copii care fac ore online eventual, sau unui centru de persoane vârstnice, sau oricum, cuiva care are nevoie.

GOLDzila
Explorator
Eu am trimis cate un sms la 8848 fundatia Mereu Aproape si altul la 8822 Catedrala mantuirii neamului acum un an de zile . Cred ca mai poate fi folosita la smartwach-uri , tablete compatibile , sisteme de alarma wireless GSM dar și pentru localizator GPS câini respectiv pisici .

Vio73
#StarMember
Salutare! O faci cadou unei cunoștințe sau unui copil sărman, care își dorește acest lucru. Eu mai fac așa! Îi faci o mare bucurie.

FaraUnID
Campion certificat
In momentul activarii in contul acelei cartele este alocata in mod automat optiunea de 6 euro. Cum s-a mentionat deja poti dona respectivul SIM unei familii cu posibilitati materiale modeste sau poti alege sa primesti credit in schimbul optiunii, credit pe care ulterior il poti folosi pentru microplati prin SMS (donatii, plata parcare, taxa pod, etc).