anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

28 de zile feb. etern

luna  trecuta  31  de  zile.. luna  asta  30....  de  aia  ma  teleportez  la conecting  people  vodkafon...   nu  se  poate  asa  ceva....

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember

Salut,

Lunile au număr inegal de zile (excepție Iulie - August și Decembrie - Ianuarie). Ce anume te deranjează?

fratele  meu  alb

nu  pot  sa  accept  asa  ceva..  nu  stiu  in  ce  galaxie  traiesti  dar  numai  feb.  are  28  de  zile...oct   are  iar  31...  eu  platesc  5  euroi pe   28  de  zile.. iar  oct  are  31  de  zile...  capisci  😜  vodka fon are  oferta de  6  iepuroi  la  pret  de  3  👽

Ok, hai sa le luam pe rând.

Inteleg ca esti client Prepay? Te referi la faptul ca valabilitatea optiunii în unele cazuri a scăzut de la 30 de zile la 28 de zile? Unele luni au 31 de zile, și n-a fost niciodată vreo opțiune cu valabilitate 31 de zile, dar asta e partea a doua. 🙂

Pentru comparație, oferta Vodafone arata cam așa. Pare ca și la ei lunile sunt mai scurte. 🙂

arsradu_0-1694808365560.png

salut

da..  exact...

Când toți oferă altceva decât vrei, te adaptezi sau îți faci rețeaua ta proprie de telefonie mobilă. Simplu.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din păcate , și la Vodafone este tot cam la fel, din câte știu eu. Poți în schimb să treci pe yoxo, care este un serviciu mai ieftin și asemănător cu prepay-ul.

Detalii aici:

https://www.yoxo.ro/

Baftă!

RafaHelper
#StarMember

Salut @marinmanagement

Daca ai nemulțumiri le poți trimite si din secțiunea contact: https://www.orange.ro/contact/

Fiecare operator își face propriile reguli, o luna poate avea si 2 zile daca este specificat in termeni si condiții. 

asa  le  faci   burta  mare..... clienti  ca   tine....👾

BlackWolf
Senior

Dacă vrei Prepay ramai la Orange dacă e ok. Și la Vodafone ofertele sunt tot de 28 zile și acum au dat-o de gard grav, din octombrie perioada de gratie scade de la 180 zile la 90 zile. Dacă nu reîncarci cartela în perioada de gratie pierzi numărul de telefon...

PS: Am 3 abonamente și o cartela Prepay la Vodafone, o cartela Prepay la Orange și o cartela Prepay la Telekom, deci știu cât de cât cum sta treaba la fiecare și nu țin partea nimănui, e doar un sfat. Doar la Digi nu mai am, am avut și acolo și am fost cel mai nemulțumit de ei dintre toți operatorii...