anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare roaming pe abonament

Andru
Junior

Va rog din suflet sa ma ajutati sa activez roamingul pe abonament. Nu merge nici sa sun nici internetul. 

1 Soluţie acceptată‚

Este un abonament Orange Romania Communication si s.a rezolvat sunand proprietarul la 0040374300300. 

Vizualizare soluţie în postul original

22 Răspunsuri 22

A scris clar "factură + abonat + plasare mesaj la OROC". C'est la vie, n'est pas en rose.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Partea cu abonamentul am prins-o. Partea cu OROC era cumva in departare. :))

Client Orange

DanielaH
Moderator

@Andru, s-a rezolvat situația? Este un abonament Orange sau Orange Romania Communications?

Este un abonament Orange Romania Communication si s.a rezolvat sunand proprietarul la 0040374300300. 

DanielaH
Moderator

Mulțumim pentru confirmare. Mă bucur că s-a rezolvat.

Vom marca noi răspunsul tău ca soluție pentru a fi de ajutor și altor utilizatori Orange Romania Communications.

Kiror
Începător

Salutare! Sunt în Germania și nu am semnal deloc, am pus pe cineva din țară să sune la relații cu clienții și nu vor să facă nimic până nu ii sun eu.. as fi sunat blanei dar daca nu am semnal nu pot face nimic 

Salutare!

De pe un numar locar, suna la +40374300300 (este, practic, varianta internationala a numarului scurt 300). Este normal sa nu ofere informatii contractuale altei persoane decat titularului.

PS: eu am avut 3 abonamente pe numele meu: al meu, al tatei si al surorii. Iti dai seama ca de fiecare data cand era sunat tata, incepeau cu "Buna ziua. dl X [numele de familie]" si fara prenume, nu? Abia dupa ce se prezentau ca sunt de la Orange, le spunea ca au gresit numarul si sa ma sune pe mine). Plus ca, pentru siguranta noastra, transmiteau doar ultimele 3 cifre ale numarului meu. Evident, daca era un apel scam, nu aveau cum sa ma sune.

Salut, @Kiror! Bun venit în Comunitate!

Oferă-ne, te rog, mai multe detalii. Ai serviciul de roaming activat? 

Poți lua legătura cu colegii noștri online prin oricare din modalitățile de aici - https://www.orange.ro/contact/