anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Validare adresa email

dscomsa
Junior

Am primit un mesaj e-mail de la newsletter@news.orange.ro prin care mi se cere să-mi validez adresa e-mail. Mesajul conține un link nefuncțional (ceva de genul https://www.orange.ro/newsletter/EmailValidator?code=...).
Se pare că are legătură cu magazinul online. De ce este necesară această validare? Dacă trebuie făcută, aș dori să aflu care este link-ul funcțional. Mulțumesc.

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

@dscomsa, ai încercat cumva să te abonezi la newsletter-ul Orange? 

După introducerea adresei de e-mail se primește mesajul postat de tine mai sus în care se solicită confirmarea e-mailului. Linkul contine ca variabila adresa de e-mail menționată și este unic. Este posibil să fi introdus la abonare o adresa de e-mail inexistentă (o eroare de typo, de ex.)?

Recomandarea noastră este să reiei de la capat procesul de abonare.

Te așteptăm să revii cu vești bune să ne spui dacă ai rezolvat. Mulțumim.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

DanielaH
Moderator

Bun venit în Comunitate!

Poți atașa, te rog, o captură cu e-mailul primit? (fără date personale)

Sărut mâna! Am anexat mesajul primit și eroarea apărută atunci când am încercat să folosesc link-ul de validare inclus în respectivul mesaj. Interesant este faptul că primesc în mod curent anunțuri e-mail de la Orange (de exemplu, anunțuri despre emiterea facturilor). Din cauza aceasta mă derutează cererea de validare.

Mulțumesc mult! Întreb colegii și revin.

Mulțumesc!

Vio73
#StarMember

Salutare!

Este necesară această validare pentru a putea primi în continuare pe email tot felul de promoții sau informări legate de produsele și serviciile Orange. 

Baftă!

Salutare! Am anexat mesajul primit și eroarea apărută atunci când am încercat să folosesc link-ul de validare inclus în respectivul mesaj. Interesant este faptul că primesc în mod curent anunțuri e-mail de la Orange (de exemplu, anunțuri despre emiterea facturilor). Din cauza aceasta mă derutează cererea de validare. Există vreo modalitate de a-mi valida adresa e-mail fără a folosi link-ul din mesaj?

DanielaH
Moderator

@dscomsa, ai încercat cumva să te abonezi la newsletter-ul Orange? 

După introducerea adresei de e-mail se primește mesajul postat de tine mai sus în care se solicită confirmarea e-mailului. Linkul contine ca variabila adresa de e-mail menționată și este unic. Este posibil să fi introdus la abonare o adresa de e-mail inexistentă (o eroare de typo, de ex.)?

Recomandarea noastră este să reiei de la capat procesul de abonare.

Te așteptăm să revii cu vești bune să ne spui dacă ai rezolvat. Mulțumim.

Soluția propusă de dumneavoastră a mers. După ce m-am abonat la newsletter, am primit un mesaj cu un link valid. Am reușit să fac validarea fără probleme. Vă mulțumesc!

Cu drag! Mă bucur. Te mai așteptăm în Comunitate.