anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot adauga in cos atunci cand selectez abonament nou fara rate

Ciprian1989
Junior

Buna,am incercat de cateva zile sa aleg un abonament de 12 euro cu roaming plus telefon, sunt abonat nou si online telefoanele au alt pret decat in magazinul fizic.Am incercat sa adaug in cos abonament,telefon si nu pot selecta nimic ,scrie lucram la modificarea mag online. Cand nu sunt autentificat pot vedea toate abonamentele si pretul telefonului in functie de abonament.Cand ma loghez butonul de cumpara sau sa aleg telefon nu mai este valabil,am incercat pe orice model de tel sau abonament si nu pot adauga in cos atunci cand selectez abonament nou si fara rate.Stie cineva o alta solutie ,multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

Ciprian, nu conteaza daca vrei telefonul in rate sau nu, oferta nu e pt abonament + telefon, nu e pt clienti noi si la portare, e pt prelungire de abonament. Pe mine ma lasa sa iau telefonul cu abonament de 12 euro, pe care mi-l reduce cu un euro, dar eu am peste 20 de ani vechime in retea, 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă nu reușești, poți să le scrii in fereastra care se deschide sau le scrii din secțiunea Contact sau chiar la adresa de email a magazinului online.

Ai detalii aici:

https://comunitate.orange.ro/t5/magazin-online/contact-magazin-online/td-p/44921

 Mă gândesc să nu fie vreun bug, ceva!

Din păcate, pe weekend e cam liniște.

Baftă!

Razvan
#StarMember

Sună la 0219890 și spune-le că nu poți da comandă de telefon. Te vor ajuta. Eroarea apare, din cauză că ești client nou și datorită unor algoritmi implementați nu te lasă să iei și telefon fără o verificare, în prealabil. 

Multumesc poate asa se rezolva.

delfinas
#StarMember

Ciprian, bun venit in Comunitate!!!

Ai incercat sa iei telefon la abonament FUN 12 redus la 9.60 euro?

Oferta cu reducere e un abonament FARA telefon. Adica nu poti lua si abonament cu reducere si telefon cu pret redus, ci ori, ori. Plus ca oferta se adreseaza clientilor cu vechime mai mare de 18 luni. Sub oferta de abonament, gasesti Termeni și condiții campanie „Vday: Abonament fără telefon la preț special”.

Buna,nu am vrut sa iau un abonament redus,doar simplu un telefon si un abonament de 15 sau 12 pentru ca ma interesa roaming,am crezut ca de pe site poti alege un tel de ex Iphone 13 si in functie de abonament sa iti zica ce pret este cu banii jos nu rate  si sa adaugi in cos dar nu merge la niciun telefon sa pun in cos dupa ce ma autentific,inainte de autentificare iti apar preturile frumos si abonamentele dar  dupa ce ma loghez nu mai pot alege tipul de abonament la abonament apar 3 optiuni si nu functioneaza,numar nou,portare sau prepay,,lucram sa pregatim aceasta optiune in noua varianta a mag online,,.Am crezut ca e usor sa alegi un telefon,un abonament sa pui in cos si gata tot. Dar nu este asa ,niciun tel nu pot sa adaug in cos daca vreau cu abonament ,fara abonament ma lasa.

Ciprian, nu conteaza daca vrei telefonul in rate sau nu, oferta nu e pt abonament + telefon, nu e pt clienti noi si la portare, e pt prelungire de abonament. Pe mine ma lasa sa iau telefonul cu abonament de 12 euro, pe care mi-l reduce cu un euro, dar eu am peste 20 de ani vechime in retea, 🙂

Mersi fain ,am crezut ca site ul e si pt abonatii noi 😂

Site-ul e si pt clienti noi, dar iti recomand sa alegi intai telefonul, apoi sa alegi abonamentul din lista care e pe pagina telefonului si atunci  cred ca merhe si pentru clientii noi, la abonament cu pret normal.

Aia am facut am ales telefonul dar exista doar 2 optiuni abonament nou si fara abonament ,asa ca nu pot selecta ce abonament doresc la acest tel dar rezolvarea este tot sa mergi in magazin fizic ,online nu se poate.

IMG_20230304_212543.jpg