anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Intenționează Orange să suspende ratele in perioada coronavirus ?

Ascary
Campion certificat
Tocmai ce mi-a venit factura pentru niste rate pe care le am la Orange si ma intrebam daca operatoru nostru intentioneaza sa ia vreo masura in acest sens pe perioada asta de criza. Adica,ceva concret,sa vada si clientul obisnuit ca gigantului Orange chiar ii pasa de client.
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Cred ca nimeni nu se va grăbi sa acorde această facilitate, lucrurile merg înainte asa cum sunt până când li se va spune că trebuie... însă, cred ca amânarea va fi valabilă mai degrabă pentru credite... cand se va ajunge la trebuie.. Situația încă nu este gravă și, pentru ea sunt vinovati multi dintre cei veniți din afara țării, pentru nepăsarea lor, pentru egoismul lor, pentru micimea lor sufletească.. imi pare rau ca trebuie sa spun asta, dar, sunt chiar delicata în exprimare, avand in vedere acțiunile unora dintre cei care au venit bolnavi si au mințit de unde vin, n-au stat în izolare sau au încercat intenționat sa-i imbolnaveasca si pe altii.. toți aceștia sunt vinovati pentru unde se va ajunge si unii mai sunt si supărați că sunt ținuți în nu stiu ce condiții... Si, nu este nimeni obligat să plătească oalele sparte de ei.. Nici macar pentru a se gândi clientul de 2 ori inainte sa se porteze, ca nu asa se fac banii si, chiar dacă nu banii sunt cei mai importanti, în lumea in care trăim sunt foarte necesari.. si companiile nu fac bani acordând amânări la plata.. desi exista aceasta varianta, una este sa amani cate un client din cand in cand si alta e sa vorbim de mii sau zeci de mii de clienti.. A nu se intelege ca am ceva cu niște zeci de mii si nu vreau eu sa fie amanati la plata.. încerc să spun că nu este asa simplu să fie amanati toți.. dar, dacă o companie poate să faca asta si acționează în acest sens, pot doar să mă bucur pentru cei care se vor afla in situatii delicate... Si, ca fiecare om normal, sunt foarte nervoasă pentru ca realizez unde putem ajunge din cauza inconstientei unora.. realizez unde putem ajunge, noi, ca țară, din cauza câtorva persoane, dacă nu punem toți umarul să fim bine.. În prima faza cred ca ar fi mult mai binevenite niște ajutoare, în materiale de protecție, pentru cei care sunt in prima linie si au nevoie de ele.. Felicitări pentru initiativa Ascary, sunt multi care pot să ajute si n-o fac..

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
Nu știu dacă se va întâmpla asta. Poate doar punctual o va face până la urmă!

Razvan
#StarMember
Posibil la cei care au credit Myreserve, în rest puțin probabil.

Ascary
Campion certificat
Lumea este trimisa acasa in concediu fara plata, ori cu un ajutor de somaj, dar cei mai multi au fost indisponibilizati, mai ales cei care lucrau la negru. Nimeni nu a prevazut aceasta criza si ma gandesc ca Orange ar face un gest de mare onoare daca ar ajuta cumva populatia care are probleme financiare. Nu e cazul meu fireste, am o pensioara de fost ofiter MAN care ma ajuta sa-mi platesc facturile, ba chiar in aceasta perioada, de dimineata plec si fac cumparaturi batranilor din banii mei...unii mai imi dau un ban inapoi, dar cei mai multi nu au de unde, asa ca ma gandesc ca nici de facturi nu prea au. Nu cred ca ar fi o paguba prea mare daca si Orange ar permite intarzierea platilor la rate sau abonamente. Evident, nu sa le taie de tot, dar macar sa le suspende. Orange France ce parere are?

Miha_Z
#StarMember
Este o idee buna care ar pune firma Orange intr-o lumina buna. Avand in vedere ca in ultimele luni a cam fost blamata din cauza maririi abonamentelor si a scoaterii din grila TV a unor programe de interes public, daca ar amana platile in aceasta perioada de haos, consider ca va fi apreciata de clienti. Si poate ca multi abonati s-ar gandi de doua ori cu portarile pe care le tot aduc in discutie cand nu le convine ceva.

teacher_
#StarMember
Eu nu cred că vor suspenda ratele, poate doar in urma unei decizii a guvernului, care e tot mai aproape.

Jay
Campion certificat
Cred ca nimeni nu se va grăbi sa acorde această facilitate, lucrurile merg înainte asa cum sunt până când li se va spune că trebuie... însă, cred ca amânarea va fi valabilă mai degrabă pentru credite... cand se va ajunge la trebuie.. Situația încă nu este gravă și, pentru ea sunt vinovati multi dintre cei veniți din afara țării, pentru nepăsarea lor, pentru egoismul lor, pentru micimea lor sufletească.. imi pare rau ca trebuie sa spun asta, dar, sunt chiar delicata în exprimare, avand in vedere acțiunile unora dintre cei care au venit bolnavi si au mințit de unde vin, n-au stat în izolare sau au încercat intenționat sa-i imbolnaveasca si pe altii.. toți aceștia sunt vinovati pentru unde se va ajunge si unii mai sunt si supărați că sunt ținuți în nu stiu ce condiții... Si, nu este nimeni obligat să plătească oalele sparte de ei.. Nici macar pentru a se gândi clientul de 2 ori inainte sa se porteze, ca nu asa se fac banii si, chiar dacă nu banii sunt cei mai importanti, în lumea in care trăim sunt foarte necesari.. si companiile nu fac bani acordând amânări la plata.. desi exista aceasta varianta, una este sa amani cate un client din cand in cand si alta e sa vorbim de mii sau zeci de mii de clienti.. A nu se intelege ca am ceva cu niște zeci de mii si nu vreau eu sa fie amanati la plata.. încerc să spun că nu este asa simplu să fie amanati toți.. dar, dacă o companie poate să faca asta si acționează în acest sens, pot doar să mă bucur pentru cei care se vor afla in situatii delicate... Si, ca fiecare om normal, sunt foarte nervoasă pentru ca realizez unde putem ajunge din cauza inconstientei unora.. realizez unde putem ajunge, noi, ca țară, din cauza câtorva persoane, dacă nu punem toți umarul să fim bine.. În prima faza cred ca ar fi mult mai binevenite niște ajutoare, în materiale de protecție, pentru cei care sunt in prima linie si au nevoie de ele.. Felicitări pentru initiativa Ascary, sunt multi care pot să ajute si n-o fac..

Vio73
#StarMember
Părerea mea este că va depinde foarte mult de cât de gravă va fi situația!

SwaggerRO
Începător
Așteptăm să vedem dacă mișcă ceva. După ce au anunțat că renunță la taxele de reziliere, o astfel de informație ar fi bine venită :).

Vio73
#StarMember
Bine ai venit în Comunitate! Mă bucur să te regăsesc și aici. Sigur vor găsi ei soluții, dar probabil că mai durează un pic!

Razvan
#StarMember
Industria horeca, hoteliera, turism sunt efectiv blocate. Dacă restricțiile de circulație se vor menține cel puțin până la 1 mai, vor fi multe falimente răsunătoare. Oricum sezonul turistic, pare să fie compromis vara aceasta. Poate din iarnă se va relua și poate vom vedea preturi pământești pe Valea Prahovei, nu doar de pe lună.

Vio73
#StarMember
Să sperăm că vom trece cu bine prin episodul ăsta de Covid-19 și că mai are cine să meargă undeva!

Vio73
#StarMember
În mare parte s-a reluat, dar prețurile sunt destul de mari!