anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot cumpara un telefon in rate

al3x1984
Începător

Vreau sa stiu cum pot cumpara un telefon in rate, eu am cartela prepay orange de cativa ani si vreau sa trec la abonament, cum pot face asta? Multumesc frumos!

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Din cate inteleg eu, se poate si de pe PrePay (atata timp cat esti dispus sa devii abonat).

Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții:

  • Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
  • Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România
  • Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce

Detalii aici.

Alternativ, dupa cum zicea si Vio, poti folosi un card de credit (Orange Money e foarte ok, ca idee), caz in care nu mai ai nevoie de abonament, dar ai nevoie de un venit cat de cat decent si raportat la ANAF.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember

Salutare!

În rate pe factură, nu prea se poate decât dacă ai o vechime de  minim 18 luni ca abonat. Probabil merge și la prepay, doar că probabil trebuie să dovedești că a fost al tău.

Detalii ai aici:

https://www.orange.ro/help/vreau-sa-imi-cumpar-un-telefon-in-rate-ce-conditii-trebuie-sa-indeplinesc...

Dar poți să-ți faci un card de rate Orange Money ( dacă îndeplinești condițiile) și așa poți să-ți iei și ca nou abonat sau chiar cu prepay.

Detalii despre cardul de credit ai aici:

https://www.orange.ro/help/orange-money/credit-card

Sigur, poți să-ți faci tu orice card de credit, dacă ești salariat și poți plăti oriunde cu el în rate. Eu, de exemplu, am la BRD și pot plăti în rate orice sumă ce depășește vreo 50-100 de lei și să o eșalonez în mai multe rate ( îmi aleg eu câte).

Baftă! 

FLo1
#StarMember

@al3x1984: Ca utilizator prepay, cel mai ușor să achiziționezi un telefon în rate este cu un card de credit, oricare ar fi el. Cardurile de credit acceptă în primul rând plata în rate. Alegi tu cardul de credit, fiind prea multe pentru a indica unul anume. Sau revino pe topic pentru sugestii. Succes.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Din cate inteleg eu, se poate si de pe PrePay (atata timp cat esti dispus sa devii abonat).

Dacă ești utilizator de cartelă PrePay de la Orange, trebuie să îndeplinești cumulativ, următoarele condiții:

  • Să fi fost un utilizator activ PrePay în fiecare lună din ultimul an
  • Să contractezi un abonament de voce sau date mobile pe o perioadă cel puțin egală cu numărul de rate
  • Să fi avut până în prezent o conduită corectă în relația cu Orange România
  • Condițiile de mai sus se cumulează cu cele de pe abonamentul de voce

Detalii aici.

Alternativ, dupa cum zicea si Vio, poti folosi un card de credit (Orange Money e foarte ok, ca idee), caz in care nu mai ai nevoie de abonament, dar ai nevoie de un venit cat de cat decent si raportat la ANAF.

Client Orange