anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cod orange din pinata nevalabil in magazinul orange

IulianSava
Începător

Surprinzător orange oferă coduri orange prin pinate nevalabile in magazin. Am introdus codul de reducere pentru achiziționarea unui încarcator honor de 66w si am avut o surpriză neplăcută......codul nu este valabil pentru acest produs. Ați mai întâlnit această țeapă?

18 Răspunsuri 18

MCostel
Cunoscător

Buna,

Poți să ne dai un link către produs?

Voucher de 10% reducere la accesorii în magazinul online Orange
Voucherul oferă 10% reducere la accesorii cu preț standard. Reducerea este valabilă pentru un singur produs și se cumulează cu alte reduceri. Voucherul este valabil 30 de zile de la momentul emiterii.

Voucher de 10 euro reducere la telefoane în magazinul online Orange
Voucherul oferă 10 euro reducere la telefoanele achiziționate cu abonament, împreună cu prelungirea abonamentului cu 24 de luni sau cu un contract nou cu perioada minima contractuala de 24 de luni. Reducerea este valabilă pentru un singur produs și se cumulează cu alte reduceri, aplicându-se condițiile comerciale de activare ale ofertei valabile la data achiziției telefonului. Voucherul este valabil 30 de zile de la momentul emiterii

Îți pot da astfel de coduri și eu deoarece nu le folosesc.

Însă vroiam sa vad ce condiții nu se îndeplinesc.

RafaHelper
#StarMember

Salut @IulianSava

Fiecare cod de reducere are termeni si condiții, verifica daca le-ai îndeplinit. Eu am testat mai devreme pentru varianta de 100W si pot utiliza codul de reducere. 

Voucherul ofera 10% reducere la accesorii cu pret standard. Reducerea este valabila pentru un singur produs si se cumuleaza cu alte reduceri. Voucherul este valabil 30 de zile de la momentul emiterii.

Poti sa pui un link cu produsul, la mine apare ca nu e in stoc cel de 66w?

IDEM

delfinas
#StarMember

Era  cod pt accesorii sau pt achizitionarea unui telefon?

Jay
Campion certificat

Salut!

Ai verificat condițiile de utilizare ale codului pe care l-ai primit? L-ai primit acum sau îl ai mai demult? 

Exista 2 tipuri de vouchere care se primesc în pinata și se aplica în condiții diferite.

Ai voucherul de 10 € care se poate folosi pentru achiziția unui telefon la prelungire de abonament, in plus se pot folosi maxim 3 si este acesta.. 

Jay_0-1720162611572.png

Si voucherul de 10% pentru accesorii, se poate folosi doar un voucher procentual, si este acesta.. 

Jay_1-1720162648235.png

Tu pe care îl ai și ce scrie la data de expirare?

Multumesc. Era cel de 10e si am optat pt incarcatorul de 66w. Oferta scrisa era pentru a fi folosită oferta in magazinul online si atât. Poate in viitor, vor completa și detaliile menționate mai sus, in câmpul cu modul de folosire a respectivei reduceri. Nu este prima dată când acel cod nu este valabil la un anumit produs. 

In concluzie nu a fost o "teapa".🙂

Am recomandat să se menționeze exact pentru ce poate fi folosit beneficiul. O fereastră cu mențiuni generale poate induce această idee. Doresc doar să protejez echipa orange, de anumite complicații juridice. 

Conform screenshot-urilor din aplicație, Orange oferă informațiile și condițiile necesare folosirii vouchere-lor.

1000008437.jpg

1000008439.jpg

 In acest caz clientul a omis să citească condițiile.🤔🙂

Aia nu se poate, este menționat clar că pentru reducerea unui telefon, la prelungirea pe 24 de luni!

Am avut problema respectivă pe bune, dar s-a rezolvat cum am spus mai sus!

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

Cel de 10€ a fost din totdeauna exclusiv doar pentru telefoane, în niciun caz pentru accesorii. Pe de altă parte se observa și în timpul plasării comenzii, nu ulterior. 

FLo1
#StarMember & June's Problem Solver

@IulianSava: Dacă este vorba despre voucherul de 10euro, trebuie să ai în vedere că se aplică la acel telefon DOAR dacă abonamentul este contractat (prelungit sau nou) pe 24 de luni și aplicabilă pentru un singur produs. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu este țeapă, se mai întâmplă.

Am pățit și eu și după ce l-au verificat, mi-au dat o compensație. Zic să iei legătura cu ei și vezi ce se poate face. 

Baftă!

Salut,

Ce ai primit ca si compensație?