anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Care este durata programului Orange Hot Summer?

Valacchus
Junior entuziast
Nu am gasit nicaieri detalii deapre cand s-ar termina.
1 Soluţie acceptată‚

Mircea
Explorator
Campania Hot Summer: de 10 ani, la Orange ai oferte hot in fiecare vara: fiecare grad peste 20 iti aduce o reducere de 1%.Mai mult, anul acesta ai 15% reducere aniversara cand afara sunt 30° C. Fii cu ochii pe magazinul online pentru ca uneori chiar si temperaturile mai mici de 20°iti pot aduce reduceri. Campania se desfasoara in perioada 8 iulie -2 septembrie 2019, in limita stocului disponibil. Temperatura de referinta in baza careia sunt acordate reducerile din campanie este furnizata de INMH,Bucuresti. Pot exista diferente intre procentul de reducere afisat si temperatura de afara, in sensul ca poate fi adaugata o reducere personalizata. Aceasta se considera " Temperatura Orange" sau " Temperatura Aniversara", si va fi marcata corespunzator. In cazul achizitiei de telefoane si modem- uri, reducerile se acorda la activarea sau prelungirea unui contract pe 24 de luni, iar in cazul accesoriilor, obiectele conectate si tabletele, reducerile se aplica la pretul standard.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

teacher_
#StarMember
Salut... Nici eu nu știam când se termină, am dat peste o informație. Promoția are loc în perioada 8 iulie - 2 septembrie... Link https://www.mobilissimo.ro/reduceri-telefoane/orange-hot-summer-revine Mă gândesc că nu ar trebui sa fie prea frig afara, pentru că nu ar mai avea de ce să facă reduceri....

Vio73
#StarMember
Din câte știu eu, este pe perioada verii, adică între 8 iulie și 2 septembrie. Reducerile sunt în funcție de gradele din termometru, având valoarea de referință de 20 de grade. Cu cât temperaturile depășesc mai mult aceste valori, cu atât reducerile din Magazinul online vor fi mai consistente. https://www.orange.ro/oferte-speciale/?gclid=Cj0KCQjwp5_qBRDBARIsANxdciniZcTm2HDK5HxRI9lTLAIq8sKcfu13O2t25ZL1ynWwn1FMvLayOzoaAq_IEALw_wcB

Jay
Campion certificat
Eu cred ca e vorba despre lunile iulie si august.. cam atunci sunt si temperaturile suficient de mari pentru a simti reducerile acestui program.. deoarece programul Orange Hot Summer este direct legat de temperatura furnizata de INMH, Bucuresti..

Valacchus
Junior entuziast
Si eu cred ca pe perioada verii, voiam sa stiu mai exact pana cand as putea sa imi iau un telefon...

Jay
Campion certificat
In cazul datei exacte, au dreptate colegii, cu intervalul pe care l-au mentionat.. Cred ca in august ar fi cel mai indicat sa faci achizitia, am vazut ca vor fi temperaturi destul de mari.. lejer peste 30 de grade.. Telefonul il poti lua la prelungirea pentru 24 de luni a unui contract existent sau activarea unui abonament nou..

Razvan
#StarMember
Cred ca 31 august 2019, în fiecare an este valabil în lunile iulie și august. L.E., acu am văzut și celelalte răspunsuri, deși mie inițial nu mi-a apărut niciunul pana sa postez.

Anca07
#StarMember
Buna dimineata. Acest subiect s-a mai dezbatut si aici https://comunitate.orange.ro/questions/2027819-programul-orange-hot-summer-2019 O zi frumoasa tuturor!

Valacchus
Junior entuziast
Ai dreptate Anca, dar nu e vizibil pana cand dureaza. Trebuie sa dai 4click, si sa cauti o informatie in josul paginii, pe care abia acum am remarcat-o.

Anca07
#StarMember
Ai o poza atasata in care se vede campul pe care il poti folosi ca un motor de cautare: scrii un cuvant si poti vedea ce subiecte cu titluri ce contin acel cuvant au mai fost discutate, pentru a te ajuta sa ajungi la informatia dorita. Spor! Suntem aici sa ne ajutam unii pe altii:)

Mircea
Explorator
Campania Hot Summer: de 10 ani, la Orange ai oferte hot in fiecare vara: fiecare grad peste 20 iti aduce o reducere de 1%.Mai mult, anul acesta ai 15% reducere aniversara cand afara sunt 30° C. Fii cu ochii pe magazinul online pentru ca uneori chiar si temperaturile mai mici de 20°iti pot aduce reduceri. Campania se desfasoara in perioada 8 iulie -2 septembrie 2019, in limita stocului disponibil. Temperatura de referinta in baza careia sunt acordate reducerile din campanie este furnizata de INMH,Bucuresti. Pot exista diferente intre procentul de reducere afisat si temperatura de afara, in sensul ca poate fi adaugata o reducere personalizata. Aceasta se considera " Temperatura Orange" sau " Temperatura Aniversara", si va fi marcata corespunzator. In cazul achizitiei de telefoane si modem- uri, reducerile se acorda la activarea sau prelungirea unui contract pe 24 de luni, iar in cazul accesoriilor, obiectele conectate si tabletele, reducerile se aplica la pretul standard.