anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Viteza 5g Bacau

mariobac
Junior entuziast
De câteva zile în Bacău, rețeaua mobila de internet afiseaza conexiune 5g, însă viteza nu depășește, în cel mai bun caz, circa 105 Mbps, existând situații și de sub 20 Mbps. Cred ca sunt la începutul implementării și fac teste. Știe cineva mai multe?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Ne face plăcere să vă anunțăm că începând cu data de 31 mai 2023 există acoperire 5G 100% în orașul Bacău.

Vizualizare soluţie în postul original

31 Răspunsuri 31

Razvan
#StarMember
Ăla este 5G fake, in sud nu există acoperire. Instalează netmonster si o să te convingi. Mergi prin zona Hotel EMD, Lidl acolo ai sanse să prinzi ceva N78 autentic.

mariobac
Junior entuziast
Sunt de acord cu tine. Eu doar am semnalat calitatea semnalului în partea se sud a orașului.

Razvan
#StarMember
O să testez viteza pe aceste strazi

Razvan
#StarMember
Piața Centrală

Razvan
#StarMember
Strada Ștefan cel Mare

Vio73
#StarMember
Nu prinde foarte mult, din câte observ! Sau nu o fi configurat corespunzător!

Razvan
#StarMember
Am prins 1Gb pe Nperf, însă pe speedtest și fast nu a vrut mai mult de 500/610 Mbs.

Vio73
#StarMember
O fi vreo limitare pe ip, cum e și în alte locuri din țară.

Razvan
#StarMember
Da, este prezentă limitarea pe ip pe speedtest, însă acoperirea 5G este foarte redusă, in rest doar semnalizare 5G, fără a fi acoperire reală. Imi arată 5G si în comuna Lilieci, dar de unde, este doar 4G+.

Vio73
#StarMember
Atunci e clara treaba. Poate au instalat antene mai multe, inclusiv în comuna respectivă, dar încă nu sunt disponibile comercial.

Razvan
#StarMember
Semnal 5G pe câmp lângă Bacău https://forum.softpedia.com/topic/1073778-5g-orange-romania/page__st__6498#entry29288451

Razvan
#StarMember
Până în prezent doar Arad/Bacău are instalat 5G ca la carte, cu vendor Ericsson, în rest este mult de muncă până se va face swap național.

Vio73
#StarMember
Este mult de munca, dar important este să se și dorească acest lucru.

DanielaH
Moderator

Ne face plăcere să vă anunțăm că începând cu data de 31 mai 2023 există acoperire 5G 100% în orașul Bacău.

Noah
Explorator entuziast

La doi pași mai aveți un oraș reședința de județ în care așteptăm . Să înțelegem că  se apropie clipa? Piatra Neamț..