anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu pot accesa anumite site-uri cu datele mobile (Access denied)

RobM
Începător

 

Salut,

Nu pot accesa anumite site-uri cand sunt conectat cu datele mobile. Un exemplu, cel din screenshot: site-ul Wizzair.

Mentionez ca il pot accesa daca conectez telefonul la o retea WiFi (alt provider).

Ce solutii sunt pentru situatia asta?

Mulțumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Vrajitoarea
Cunoscător

Mi se par cam putine detalii, nu stiu ce ai incercat deja, dar eu as incerca sa vad daca functioneaza ceva dintre urmatoarele: sa verific sa fie facute actualizarile telefonului, sa vad daca de pe alt browser merge, sa inchid toate siteurile care sunt deja deschise, sa dau restart telefonului, sa sterg datele stocate pentru siteul respectiv sau sa sterg tot istoricul (Settings/ Safari/ Clear History and Website Data)

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

fortheworld
Junior entuziast

Incearca https://1.1.1.1

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Rob,

Bine ai venit in Comunitate!

Pare sa fie o problema cu site-ul wizzair. La mine nu merge nici macar pe WiFi (nici de pe telefon, nici de pe pc). Si nu, nu am net de la Orange.

arsradu_0-1682060106006.png

 

Client Orange

FLo1
#StarMember

All systems goes on. 4G Orange. Verificat acum.

Screenshot_20230421-095822_Chrome.jpg

fortheworld
Junior entuziast

Atasat screenshot Wizzair, functioneaza fara probleme cu 1.1.1.1 😉

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Nu si la mine. Google sau Cloudflare dns nu pare sa faca vreo diferenta, in afara de o usoara imbunatatire in viteza de accesare a site-urilor.

Client Orange

Anca07
#StarMember

Salut Rob,

Confirm si eu ca functioneaza, si sunt in roaming. Incearca te rog sa verifici daca ai ceva setari care blocheaza browserul sa acceseze site-ul, sau poate ai restrictii pe date mobile roaming, pentru diverse site-uri, sau pur si simplu a fost ceva de moment cu site-ul celor de la wizz.

Zi cu soare🌞🐇

@Anca07 : La tine funcționează pentru că ești mai aproape de... scai și reinbou, adică  și 🌈

Vrajitoarea
Cunoscător

Mi se par cam putine detalii, nu stiu ce ai incercat deja, dar eu as incerca sa vad daca functioneaza ceva dintre urmatoarele: sa verific sa fie facute actualizarile telefonului, sa vad daca de pe alt browser merge, sa inchid toate siteurile care sunt deja deschise, sa dau restart telefonului, sa sterg datele stocate pentru siteul respectiv sau sa sterg tot istoricul (Settings/ Safari/ Clear History and Website Data)

Mulțumesc pentru idei si soluții. Nu am incercat într-adevăr toate variantele ăstea. Telefonul si toate aplicațiile erau up to date. Cu alt browser nu am apucat sa testez. Cu 1.1.1.1 recomandat de ceilalți, funcționat, fara el nu. Un simplu restart la telefon pare sa fi rezolvat deocamdată problema.

Mulțumesc!

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Update: un restart la router, si acum merge si la mine. Si pe 4G (Orange) si pe WiFi. Pe 4G banuiesc ca mergea si pana acum. Doar ca nu am incercat pana acum. Dar acolo nu s-a schimbat nimic oricum.

Deci, dupa cum ziceam, pare sa fie o problema pe partea wizzair.

Sugestie: incearca un restart la telefon, poate isi revine. Daca nu, ca solutie alternativa, poti incerca cu VPN.

Client Orange