anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Info date mobile

2013A
Începător

Buna ziua!

doua intrebari am si eu 🙂

1- ce reprezinta ora de langa data, ora de start in navigarea pe net sau ora de incheiere navigare?

2-pot afla ce aplicatii au fost folosite in acel consum sau ce site uri au fost vizitate? Imi poate pune la dispozitie orange ceva info de genul?

multumesc

p.s. am atasat si o poza din detalii convorbiri ca sa va dati seama mai usor la ce ma refer

 

 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@2013A: Bun venit în Comunitate. 

1. Este ora de începere. Vei vedea similar și la apeluri. 

2. NU E POSIBIL. Eventual prin resetare periodică poți vedea o statistică specifică telefonului despre traficul efectuat de fiecare aplicație,  dar fără defalcare pe dată și oră.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

1. o intrebare foarte buna. N-as sti sa-ti spun cu certitudine. Dar banuiesc ca ora de începere a sesiunii...

2. nu. Doar din telefon poti vedea lucrul asta. Fie in istoricul de navigare, in cazul browserului, fie in setarile telefonului, in cazul aplicatiilor.

Client Orange

Anca07
#StarMember

Buna,

Am comparat cu factura mea, si cred ca as putea sa spun ca e ora de incepere. Cat despre aplicatii sau site-uri unde s-a folosit traficul, nu cred ca are Orange posibilitatea sa ofere asa ceva, insa poate fi verificat acest aspect din telefon, aplicatii si istoric de navigare precum si timpul petrecut pe acele aplicatii in ce zile si ce intervale orare.

Zi cu soare!🌞

FLo1
#StarMember

@2013A: Bun venit în Comunitate. 

1. Este ora de începere. Vei vedea similar și la apeluri. 

2. NU E POSIBIL. Eventual prin resetare periodică poți vedea o statistică specifică telefonului despre traficul efectuat de fiecare aplicație,  dar fără defalcare pe dată și oră.

Pololică
#StarMember

Salut!

Eu inteleg asa:

  1. Ora de inceput a consumului (sesiunii) de internet si cantitatea consumata incapand cu acea ora. Daca ai aproximativ 30 de ani si stii ce este un Internet Cafe, este foarte similar cu taxarea lor (incepi la ora X si consumi Y lei per unitatea de timp). Asa si in cazul de fata: ai inceput la ora X si ai consumat Y MB (megabytes).
  2. Din pacate, continutul consumat nu este disponibil operatorului. Cel mai probabil poate vedea catre ce adrese (IP-uri) te-ai conectat. Cred ca stii ca unii operatori ofera (sau ofereau) gratuitate pentru un anumit tip de continut (video, audio, etc). Dar ce anume era consumat, nu au cum sa stie (sa zicem ca te uiti pe youtube. Orange nu stie la ce videoclip te uiti, ci doar ca ai accesat continut de pe youtube. Poate fi Vivaldi, poate fi Florin Parizer, poate fi Tzanca Furtuna. Nu stiu ce vizionezi).