anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când am datele activate nu primesc mesajele de pe whatsapp decât dacă intru in aplicație

OanaSan
Începător
Când am datele activate nu primesc mesajele de pe whatsapp decât dacă intru in aplicație. Și asta după câteva secunde.
9 Răspunsuri 9

svetalex
Senior certificat
Salut! Verifică dacă ai ultima versiune a aplicației și încearcă să dai un restart la telefon.

FLo1
#StarMember
@OanaSan: Bun venit în Comunitate. Este vorba doar de conținut media (sunet, video, foto) sau și mesaje care conțin exclusiv text? Poate fi vorba despre restricție privind sincronizarea aplicației atunci când ești pe date mobile. Pentru conținutul mesajelor setările le găsești în aplicație (la ”stocare și date”), dar dacă este sincronizare și pentru text, atunci acestea sunt din setările telefonului, mai exact a conturilor de pe telefon.

Razvan
#StarMember
Salutare! Dacă ai telefon huawei, vezi că îți blochează proceselele active, pentru economisirea bateriei.

mihai_13
Maestru
problema asta o are si un prieten care foloseste un iphone 12 - problema poate fi de la notificatiile inchise deliberat ... vezi daca ai toate notificarile si restrictiile aprobate

OanaSan
Începător
Și la mesaj text la fel se întâmplă

RafaHelper
#StarMember
Buna @OanaSan, ne poti spune ce telefon folosesti?

Pololică
#StarMember
@razvan: nu cred ca asta e problema. Si eu am huawei (fara GMS) si nu am intampinat problema (sa-mi tina inchisa aplicatia). Legat de problema: cum stai cu semnalul (atat telefonic, cat si cu WiFi-ul)? Cred ca mi s-a intamplat de vreo 2-3 ori sa-mi "intarzie" mesajele pe Whtasapp, dar cred ca era legat de faptul ca mesajele imi fusesera trimise la ora 14:59:58 si eu le-am receptionat la 15:00:02 (orele sunt ca exemplu) si imi arata ca am primit mesaj "acum un minut" chiar daca telefonul fusese sub nasul meu si persoana care mi le-a transmis era langa mine.

OanaSan
Începător
Samsung S70

OanaSan
Începător
Îmi apare la notificări "posibil sa ai mesaje noi". Dar mesajul efectiv nu