anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sambata si duminica se asigura asistenta deranjamente internet?

Horatiu1991
Junior

Salutare. Pentru deranjamente internet sambata si duminica nu se lucreaza?

5 Răspunsuri 5

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ai incercat sa suni la 300/0374 300 300? Din cate stiu eu, se lucreaza, dar este program redus. Daca ai sunat acum, e posibil sa fi sunat in afara programului.

E ceva cu care te putem ajuta noi, cei din Comunitate? Ce problema intampini?

 

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Până la ora 18 este program, deci poți suna. Oricum, in cursul săptămânii, pentru asistență la serviciile fixe este program prelungit. Nu știu sigur în weekend, dar cred că este valabil.

Ai aici un topic:

https://comunitate.orange.ro/t5/altele-orange-voce/interval-orar-pentru-acces-operator-serviciul-cli...

Edit: din câte văd pe acest topic, pentru sesizări legate de serviciile fixe, este program non stop.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Buna ,

In linkul următor ai toate detaliile de contact serviciu clienți:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-contactez-serviciul-clienti-187

La nr 300 se poate contacta serviciul clienți și sâmbătă respectiv duminică în intervalul 9-18

DanielaH
Moderator

Horațiu, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

GreenArrow
Explorator

Pt serviciile fixe atunci când ai un deranjament și suni la 300 te vor direcționa către departamentul tehnic asta dacă suni pana în ora 18, la tehnic sunt oameni pricepuți care te ajuta. Dacă suni după ora 18 ori în weekend vorbești direct cu operatorul de la 300 care nu se pricepe la nimic și îți va face doar o sesizare și trebuie sa aștepți ziua de luni sa te sune tehnicul. Ar trebui și operatorii de la 300 sa aibe un minim de pregătire sa știe sa te ajute. La digi când suni te ajuta cel care răspunde nu ești trimis la N departamente.

Îți zic din propria experienta am și servicii fixe de la digi și de la Orange. La Orange ești trimis de la unul la altul. La digi rezolva un singur om