anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Servicii fixe indisponibile - Fibra optica rupta

miketgv
Junior

Buna ziua,

As vrea sa stiu daca a mai patit cineva chestia asta.

De 7 zile sunt fara servicii fixe disponibile pentru ca un cetatean binevoitor a tras de firele din cutia orange astfel rupand fibra optica ce ajungea si in apartamentul meu.

Am sunat la Orange de nenumarate ori... Acestia au trimis pana acum cred ca de 4 ori un tehnician care constata acelas lucru: ca fibra optica este rupta si trebuie sa trimita pe cineva sa o sudeze.

Dupa constatare sunt reprogramat cu acelas tehnician care a inceput sa anuleze programarile, deci sunt intr-o bucla fara sfarsit in care departamentul tehnic de la Orange nu trimite pe cine trebuie sa rezolve problema.

Ce este de facut in aceasta situatie? Cred ca singura optiune e sa reziliez contractul si sa merg la concurenta.....

Multumesc,

Mihai

19 Răspunsuri 19

Anonim
Neaplicabil

Corect dar 7 zile este mult plus că venea un tehnician care constată și pleca.

Ce tehnician vine și nu știe să sudeze fibra ruptă (conector,clește).

Poate că am pus username "Dorel" dar nici chiar așa sa vii să constați și să pleci de 4 ori.

Acest lucru se intampla in Sector 1 Bucuresti, si ce sa vezi ultima programare de ieri a fost anulata si pana la aceasta ora nu am fost reprogramat, deci sa inteleg ca nu va fi rezolvata niciodata problema.... Iti da senzatia ca nu te vrea ca si client....

miketgv
Junior

S-a rezolvat intr-un final....

Super! Ne spui si noua cum s-a rezolvat, ce a ajutat la rezolvarea problemei?

Anonim
Neaplicabil

Mă bucur că sa rezolvat.

Pentru București timpul de rezolvare a fost cam mare sper sa ceri și despăgubiri pentru zilele in care nu ai avut acces la servicii.