anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot cumpăra un router din magazinul Orange sau se dau doar la abonament?

Ascary
Campion certificat
Vreau sa schimb routerul și am nevoie de mai multe informații.
1 Soluţie acceptată‚

Laura_cio
Senior
Da, se poate. Intra in contul My Orange, secțiunea Magazin Online, selectezi dispozitive de date, iar la filtrare bifezi sa fie in stoc si fără abonament. Îți atașez 3 modele aflate on stoc la preț fără abonament.

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

Jay
Campion certificat
Eu cred ca se dau si fara abonament, dar, la preturi mult mai mari.. https://www.orange.ro/magazin-online/modemuri?order=ASC&sort=TopSales&from=0&size=12&filter=RouterWiFi,Faraabonament5

FaraUnID
Campion certificat
Se pot achizitiona si la liber, doar ca nu se merita investitia, adica discutam de preturi care sar de 100 euro. Singurele argumente pro router ar fi ca aceste este ceva mai customizabil din setari si ca in zonele cu semnal deficitar, poate avea un plus de performanta in comparatie cu un telefon. Cu 200 - 300 lei cumperi un smartphone cu android si-l setezi sa faca hotspot Wi-Fi. Plus ca router-ul e cam la punct fix, pe cand telefonul mobil poti sa-l iei cu tine peste tot.

Miha_Z
#StarMember
Daca doresti sa-l iei la liber merge si aceasta varianta. Dar e mai convenabila varianta la abonament si achizitionat din Magazin online beneficiezi de dublarea punctelor Thank You.

Vio73
#StarMember
Fără probleme merge, dar chiar nu e nevoie. Se găsesc și alte variante mult mai ieftine.

Laura_cio
Senior
Da, se poate. Intra in contul My Orange, secțiunea Magazin Online, selectezi dispozitive de date, iar la filtrare bifezi sa fie in stoc si fără abonament. Îți atașez 3 modele aflate on stoc la preț fără abonament.

RafaHelper
#StarMember
Salut @ascary! Poti cumpara orice echipament de tip router atat la liber cat si la abonament. Achizitia se poate face si online si din magazinele fizice. Poti cumpără un router 3G/4G si din alte magazine, de exemplu eMag. @Miha punctele Orange nu se dublează in magazinul online. Valoarea lor este înmulțita cu 0.1X unde X este numărul de ani petrecuți in retea.

Miha_Z
#StarMember
rafa.bloger culmea ca la mine se dubleaza. In atasament am pus poza cu nr de puncte si valoarea lor daca achizitionez online.

RafaHelper
#StarMember
Buna Miha, De cat timp esti abonat Orange?

Miha_Z
#StarMember
Aproape 14 ani.

RafaHelper
#StarMember
Miha este perfect normal sa se dubleze in cazul tau pentru ca la fiecare an petrecut in retea puntele valoreaza cu 10% mai mult pana la un maxim de 10 ani cand valoarea puntelor este cu 100% mai mult. Pentru o perioada mai mare de 10 ani petrecuti in retea, puntele tale vor valoara la fel, adica dublu. In cazul tau puntele valoareaza cu 100% mai mult sau dublu cum ai spus tu pentru ca ai 14 ani in retea.

Jay
Campion certificat
Si la mine arata ca punctele sunt duble online fata de magazinul fizic, dar, cand incerc sa cumpar accesorii imi scade doar numarul de puncte pe care-l am.. Eu am in acest moment 9.07 puncte.. si imi scade doar 0.90 euro daca incerc sa achizitionez altceva, decat un telefon cu prelungire pe 24 de luni.. P.S. Cred ca a cumparat Ascary un router, ca la mine nu mai apare niciunul pe stoc 😄

Miha_Z
#StarMember
Asa e, Jay, din magazin online poti cumpara doar mobile cu abonament pe 24 luni pentru a beneficia de dublarea punctelor Thank You. In rest se reduce exact valoarea normala a punctelor Thank You.

Miha_Z
#StarMember
Ai dreptate, rafa.bloger. 😉

RafaHelper
#StarMember
Buna Jay, Despre ce accesoriu este vorba, imi poti lasa un link, as vrea sa verific si eu situatia? Punctele Orange folosite in magazinul online valoareaza dublu, in cazul tau, indiferent de ce vrei sa cumperi, telefon, modem sau accesorii, deci nu ar trebui sa se scada valoarea lor reala. https://www.orange.ro/orange-thank-you/index.html