anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Net fix 4g Cluj Napoca

Tudor_Bloj
Începător
Internetul merge destul de prost, adica la nivel de 3g/H maxim 5mbps download seara/noaptea si in timpul zile 1-2 mbps. Care ar fi problema? Nu are treaba cu indoor sau outdoor am incercat, e identic
8 Răspunsuri 8

Anonim
Neaplicabil
Ce indica aparatul la puterea semnalului? Cel mai probabil e congestie pe retea.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Pe telefon (4G) ai viteze mai bune? Daca nu, asa cum zicea si simple_dreams, pare o problema de congestie de retea.
Client Orange

Tudor_Bloj
Începător
Routerul arata semnal 4/5 linii, oscileaza intre ele iar pe telefon am 22 mbps in acest moment. Pe telefon am in jur de x3 viteza care o am de la routerul cu 4g

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Hmm.. nu e extraordinar nici pe telefon, dar e mai bine decat pe router... Presupun ca un restart la router ai incercat deja, nu? Face vreo diferenta?
Client Orange

Tudor_Bloj
Începător
Absolut nici o diferenta, la callcenter mi a zis sa schimb routerul cu garantia, insa nimic nou nici asa Am mutat routerul pe "doar 3g" si nu este nici o diferenta nici in testul sintetic nici in utilizare.

Anonim
Neaplicabil
Spune-mi o adresa din zona ta sa vedem ce antene bat spre tine. Ce telefon ai?

Tudor_Bloj
Începător
Zona este strada bogdan petriceicu hasdeu Cluj Napoca iar telefonul este un huawei Nova 5 Acestea sunt testele din momentul de față insa in weekend merge mai decent deoarece campusul studențesc este gol

Tudor_Bloj
Începător
Din nou, cum incepe saptamana cum merge foarte prost...