anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet fibra 2300 - viteza la internet este dezastru

Adrian27
Junior entuziast

Salutare,

Recent am făcut abonament prin fibra la Orange pt tv si internet de 2300, dar viteza la internet este dezastru, asta, atunci cand este functional. Pe wireless 5G am download 25,6mb si upload 488mb ( 14.12.2023) si de multe ori am patit sa am semnal full wireless si cand dau speed test sau incerc sa ma contectez pe google sa imi spuna ca nu am conexiune la internet. Route-ul este ZTE wifi 6. A fost un tehnician de la orange si a spus ca parametrii sunt ok. Ma puteti ajuta cu cateva sfaturi ?

Multumesc frumos !

1 Soluţie acceptată‚

Adrian27
Junior entuziast

Problema rezolvata. Am reziliat contractul 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

33 Răspunsuri 33

Adrian27
Junior entuziast

Salut,

am fost in perioada de proba de 14 zile si nu a costat nimic rezilierea

Anonim
Neaplicabil

Mă bucur că ai reușit să rezolvi.

Astfel de probleme produc mult stres și mult timp pierdut.

A__Claudiu
Junior entuziast

Salutare! eu am masurat viteza pe un S22 Ultra prin wifi  pe siteul fast.com si eu nu ma pot plange de internetul de la orange...

probabil ati prins echipamente proaste sau sunt probleme cu fibra in locuinta sau zona in care locuiti.... nu stiu ce sa zic.... oricum e enervant sa nu-ti mearga netul in paramentri... o solutie ar fi sa cereti inloicurea echipamnetelor si verificare cu un tehnician...

La mine au schimbat 4 routere și 2 mesh-uri. Ori sunt al naibii de ghinionist, ori sunt proaste.

Sau mai exista probabilitatea sa fi montat greșit fibra noua. Dar nu am mai avut răbdare și am cerut rezilierea. Au avut la dispoziție o lună jumătate și vreo 10 tehnicieni au fost acasă la mine... Tot kanfel de prost mergea.

Pe fibra veche și cu routerul alb prindeam 1.8-1.9 Gbps...