anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu poate fi achitată online factura și cu rata produs?

Nae1
Începător

De ce nu poate fi acchitată online factura și cu rata produs?

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Ba da, se poate! Depui costul abonamentului și al ratei în My Orange, iar ulterior, după actualizare, vei vedea că sunt ambele achitate. Eu fac asta de mulți ani!

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Ba da, se poate! Depui costul abonamentului și al ratei în My Orange, iar ulterior, după actualizare, vei vedea că sunt ambele achitate. Eu fac asta de mulți ani!

Baftă!

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Am avut telefoane cu plata în rate și am putut plăti și factura, și rata în același timp. Singurul "neajuns" ar fi faptul că trebuie să aștepți 2-3 zile după emiterea facturii să se "sincronizeze" cele două datorii. 

Razvan
#StarMember

Merge să plătești, luna viitoare termin prima serie de 24 rate la telefon. Super mulțumit și am mai cumpărat încă 2 telefoane, tot în rate.

Anca07
#StarMember

Buna @Nae1 

Prin ce metoda incerci sa faci plata si nu reusesti? Direct din contul tau my orange? 

Te asteptam sa revii cu detalii asupra metodei folosite, poate chiar sa atasezi si o captura de ecran, in cazul in care primesti o eroare.

Totodata, platile online cu cardul, pot fi blocate daca nu sunt activate platile online pentru acel card.

Pentru ca solutiile difera in functie de eroarea primita si de modul in care incerci sa faci tu plata online, te asteptam si cu alte detalii.

Si ca sa raspundem scurt la intrebarea ta, se poate plati online factura orange cu ratele aferente.

Zi faina!🌞

delfinas
#StarMember

Eu plătesc, pe My Orange, suma totală de plată, care conține factura plus rata telefonului.Nu am întâmpinat vreo problema până acum.

DanielaH
Moderator

@Nae1, s-a rezolvat situația? Ai achitat și rata?

Dacă te-au ajutat răspunsurile primite aici, te rugăm să-l marchezi ca soluție pe cel mai bun. Mulțumim.