anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

asociere servicii mobile pe Apple Watch

errAppleWatch
Începător

buna ziua,

am un abonament orange de 3 ani. pe acesta am activat number share pe un sim fizic (practic am 2 sim-uri fizice in 2 telefoane - ambele funcționale)

doresc sa activez serviciile celulare pe un Apple Watch S9, dar in aplicația Apple Watch primesc următorul mesaj (vedeți si in poza): "Contul Dvs. orange România nu este eligibil pentru activarea serviciilor celulare pe Apple Watch. contactați orange România pentru mai multe informații"

momentan serviciul relații cu clienții nu știe de ce nu funcționează, poate aveți voi vreo sugestie.

1 Soluţie acceptată‚

errAppleWatch
Începător

Am reușit asocierea. pe același telefon, aceleași setări, totul identic, am trecut de la sim fizic la e-sim pe telefon.

după schimbarea pe e-sim am putut asocia si ceasul.

Poate cineva de la orange ar trebui sa investigheze totuși aceasta problema, si daca știu ca au probleme cu siturile fizice măcar sa ofere ca soluție e-sim-ul. nu sa lase clienții sa își rezolve singuri problemele. 

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Anca07
#StarMember

Buna @errAppleWatch 

Abonamentele sunt pe persona fizica sau juridica?

Esti admin pe cont?

Multumesc pentru eventualele raspunsuri!☀️

Totodata, poti verifica si acest topic, si solutia marcata pentru el, AICI 

Anca07
#StarMember

Buna @errAppleWatch

Ai reusit sa asociezi serviciile mobile?

Zi faina!☀️

errAppleWatch
Începător

Am reușit asocierea. pe același telefon, aceleași setări, totul identic, am trecut de la sim fizic la e-sim pe telefon.

după schimbarea pe e-sim am putut asocia si ceasul.

Poate cineva de la orange ar trebui sa investigheze totuși aceasta problema, si daca știu ca au probleme cu siturile fizice măcar sa ofere ca soluție e-sim-ul. nu sa lase clienții sa își rezolve singuri problemele.