anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Share number Apple Watch 8

Luiza7
Junior

Salut! As vrea sa stiu daca stie cineva - cumva : Apple Watch 8 va fi adaugat pe lista device-urilor compatibile pentru e-sim? 
Inteleg ca momentan doar Seria 6 Si SE de la Apple Sunt disponibile pentru eSIM.

Multumesc mult! 

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Luiza, ceasul este in lista celor compatibile (https://www.orange.ro/servicii/esim).

DanielaH_0-1683711417870.png

 

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

arsradu
#StarMember

Buna Luiza,

E posibil ca lista sa nu fie actualizata. In general, accesoriile Apple (atata timp cat sunt cumparate din Romania, ideal de la Orange), ar trebui sa fie compatibile. Daar...singura metoda prin care poti confirma lucrul asta este testand...

Client Orange

Multumesc mult! 
Am cam testat… Am luat AW 8 si … nu prea se poate activa share number. 
Inca nu este in lista device-urilor compatibile. Ce-I drept… nu este cumparat din Orange shop - insa, este disponibil - asta ca Si idee 😊

Astept actualizarea listei? 

E posibil sa fie custom software pe cele cumparata de la Orange, si sa nu mearga decat daca e cumparat de la Orange... Exista de asemenea si posibilitatea sa nu fi fost adaugat in lista de compatibile (nu doar pe site, dar si intern), si din cauza asta sa nu mearga.

Hmmm...ce ai putea sa faci este eventual un drum intr-un Orange Shop. Si vezi daca il au cumva expus sau pot sa faca un test. Daca se poate activa (sau are cineva de acolo deja unul, si are Number Share pe el), si este cumparat de la Orange...atunci inseamna ca asta e singura solutie. Inseamna ca se foloseste custom firmware.

Din pacate, alta solutie nu stiu. Dar intai de toate trebuie vazut daca merge pe vreun AW8 cumparat de la Orange. Daca nu, inseamna ca trebuie adaugat in lista.

Client Orange

Multumesc mult !!! 🙏

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Luiza, bun venit in Comunitate!!!

Eu zic sa pui o intrebare si la support Apple.

Da, buna idee. Merita intrebat si la ei. 🙂 👍

@Luiza7 au suport si in Romana. Doar ca nu cred ca e nimeni peste weekend. Deci numai incepand de luni daca e sa intrebi. 
Nr de telefon: 0800 894 847 / 0800 400 138

Client Orange

DanielaH
Moderator

Luiza, ceasul este in lista celor compatibile (https://www.orange.ro/servicii/esim).

DanielaH_0-1683711417870.png

 

Multumesc mult pentru raspuns!

initial, intr-un shop orange partener am fost sfatuita sa sun in call center. La vremea respectiva - am sunat, si mi-a fost confirmat faptul ca AW 8 nu este pe lista.

pentru a fi sigura ca pot pastra device-ul am mers la Orange shop, si baietii de acolo mi-au spus ca din aplicatie puteam face Si eu asta 🤭 normal! 
Cel mai derutatant a fost apelul in call center 🫤

Totul e ok acum, Multumesc mult mult!!