anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Problema postare raspunsuri in Comunitatea Orange

And04
Senior
Salutare tuturor!
De cateva zile ma confrunt cu o problema atunci cand incerc sa raspund la intrebari in sensul ca raspunsurile se publica de doua ori la un singur click (si trebuie sa raportez raspunsul de fiecare data ca sa fie sters unul din ele), ori nu se publica deloc, desi dau un click si scrie ca raspunsul e in curs de procesare.
Mentionez ca folosesc FireFox pe Windows. Pe Ubuntu 20.04 nu am avut aceasta problema.
I s-a mai intamplat cuiva asta?
1 Soluţie acceptată‚

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Colegii au făcut mai multe verificări și ne-au spus că nu au putut reproduce situația răspunsurilor publicate de mai multe ori, iar acesta nu este comună pentru mai mulți membri. Ne-au spus că pare a fi de la browser-ul folosit sau de la conectivitatea la internet în momentul publicării. Dacă se mai întâmplă vă rugăm să raportați răspunsul postat eronat și vom verifica din nou.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, And04. Mulțumim pentru sesizare, vom verifica și revenim.

Viocat
Senior certificat
Si eu patesc dar pe Android. Pe Mint sau Fedora nu am observat

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Nope... nu am avut problema asta pana acum. Folosesc Safari si Chrome, pe Mac. Singura chestie e ca dureaza parca destul de mult cateodata sa se publice mesajul. Si nu stii daca l-a postat sau nu. In rest, n-am avut probleme ca la un singur click sa-l posteze de doua ori.
Client Orange

Trixen_old
Cunoscător
Cu raspuns dublat nu am patit-o niciodata. De asemenea, FireFox pe Windows. Iar cu raspunsuri care se publica la mult timp dupa ce dau "Raspunde"... cred ca este un fel de spam filter care blocheaza raspunsul pana cand un moderator il aproba. Am patit asta de cateva ori, insa niciodata nu am inteles ce anume am zis gresit sau la ce sintagme a reactionat filtrul. Mai nasol este ca nu vezi nicio confirmare ca raspunsul tau urmeaza a fi verificat sau postat. Nu iti dai seama daca mai trebuie sa faci ceva sau nu si... te intrebi ce s-a intamplat.

Bugnar_Tudor
Explorator entuziast
Salutare. E posibil să faci un update la browser sau să aștepți ca răspunsul să fie publicat după ceva timp.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Colegii au făcut mai multe verificări și ne-au spus că nu au putut reproduce situația răspunsurilor publicate de mai multe ori, iar acesta nu este comună pentru mai mulți membri. Ne-au spus că pare a fi de la browser-ul folosit sau de la conectivitatea la internet în momentul publicării. Dacă se mai întâmplă vă rugăm să raportați răspunsul postat eronat și vom verifica din nou.

And04
Senior
Salutare, @MihaelaC Multumesc pentru raspuns. Mentionez ca m-am mutat pe Chrome si totul este in regula acum. 🙂