anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Comunitatea Orange mai tare decât operatorii Orange

Virgil1
Explorator

Nu știu câți dintre dumneavoastră a-ți apelat la consultanți Orange pentru diverse probleme, însă mie mi s-a întâmplat acest lucru de vreo 2-3ori,ocazie cu care acei ziși consultanți au fost pe lângă, însă rezolvarea am găsit o foarte repede în comunitate care s-a dovedit peste acei operatori total nepregătiți și lipsiți de interes fata de client

7 Răspunsuri 7

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Îți mulțumim Virgil pentru feedback-ul oferit vis-a-vis de experiența ta în Comunitatea Orange. Are legătură cu unele subiecte deschise de tine aici în Comunitate sau constatarea este referitoare la alte experiențe? Întreb întrucât ar fi utilă o descriere a problemelor întâmpinate și la care ai găsit ajutorul mult dorit. O zi cu spor și numai bine.

Da categoric, mi s-au iferit  soluții punctuale la probleme postate un timp foarte scurt în comparație cu minim 30 kun așteptare operatori orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

În multe cazuri așa este, pentru că noi, cei din Comunitatea Orange suntem useri care avem diverse experiențe de viață și cu serviciile Orange,  din care încercăm să îi ajutăm și pe ceilalți, împărtășindu-le astfel de experiențe. În call center, probabil că lucrează persoane mai tinere, care nu au atât de multă experiență și de aici și divergențele și neajunsurile semnalate.

Ne bucurăm că reușim să ajutăm cu ceea ce putem, ajutându-ne practic între noi să depăsim anumite momente neprevăzute!

Succes!

MC24
Începător

Salut,

Sunt cazuri și cazuri.

Unele probleme sau rezolvat mult mai repede cu ajutorul comunității.

Însă exista probleme la care numai operatorii Orange pot găsi soluția optimă având acces la datele clienților.

Sa nu subestimam capacitatea și experiența operatorilor Orange care sunt din ce in ce mai buni.

 

As vrea sa îmi dai un exemplu concret în care operatori Orange te-au ajutat

Salut Virgil,

Îți pot da eu exemple dacă dorești:

  • Lipsa acces rețea 5G - rezolvare serviciul clienții.
  • Dezactivare diferite opțiuni ce nu se puteau dezactiva din cont.
  • Lipsa acces canale Orange tv go - rezolvat serviciul clienti.
  • Credit disponibil in cont însă nu putea fi folosit - rezolvat serviciul clienți.

Pot continua cu exemplele, însă poate îmi explici cum ar fi rezolvat membri comunității (clienți) aceste probleme.

Doar pentru că ai avut o experiență neplăcută cu operatorii Orange nu înseamnă că aceștia nu merita aprecierea noastră.

Îți adresez o întrebare care îți va demonstra importanta serviciului clienți.

La cine apelează atât membri comunității cât și leaderii comunității când nu se găsesc soluții pentru problemele aduse în discutie?

Nu subestimez rolul extrem de important al Comunității Orange care unește pasionații de tehnologie și utilizatorii de servicii Orange creend un spatiu in care aceștia pot impartasi informații/ideii și pot găsi soluții la anumite probleme ce sunt prezentate aici.

Faptul că sunt un membru arata cat de mult apreciez Comunitatea Orange.

Anonim
Neaplicabil

Baza rămâne tot interacțiunea cu operatorii umani. Adică cu angajații care au acces la baza de date informatică. Comunitatea Orange există, practic, pentru îmbunătățirea experienței pe care compania o oferă și ar putea-o oferi în viitor clienților săi.