anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sugestii pentru concursurile desfășurate în Comunitatea Orange

Anonim
Neaplicabil

După cum bine știți ultimul concurs desfășurat în comunitate Concurs aniversar: Sărbătorim prin sport 5 ani de Comunitate Orange sa încheiat și avem deja și lista de câștigători.

Concurs aniversar: Sărbătorim prin sport 5 ani de Comunitate Orange (încheiat)

YOmikORO20_0-1723531242034.png

Câștigătorii sunt:

Scopul acestui topic este de a oferi șansa membrilor comunității de a veni cu idei și sugestii cu privire la modul de desfășurare a concursurilor.

Cum vi se par concursurile desfășurate în comunitate?

Ce alte concursuri ați vrea sa se desfășoare în cadrul comunității?

Vi se par distractive și antrenante aceste concursuri?

Dacă ați putea schimba anumite reguli in regulament care ar fi acestea?

Vă așteptăm cu orice postare/comentariu care poate îmbunătăți modul de desfășurarea a concursurilor.

Orice feedback este binevenit.

14 Răspunsuri 14

DanielaH
Moderator

@Anonim, mulțumim pentru topic! Constructiv și binevenit. Dar așteptăm și părerea ta.

Ca inițiator al threadului, te rugăm să ne răspunzi tu primul la cele 4 întrebări.

  • Cum vi se par concursurile desfășurate în comunitate?
  • Ce alte concursuri ați vrea sa se desfășoare în cadrul comunității?
  • Vi se par distractive și antrenante aceste concursuri?
  • Dacă ați putea schimba anumite reguli in regulament care ar fi acestea?

Mulțumim.

Anonim
Neaplicabil

Din păcate nu am participat la concursurile din comunitate, fiind un membru nou.

Însă voi analiza acest lucru în zilele următoare  și voi veni și cu răspunsurile cerute.

Până acum părerea mea este foarte pozitivă.

Si cum ai stiut de acest concurs, care s-a incheiat inainte sa te inregistrezi in Comunitate? Mai mult, ai gasit lista castigatorilor, de care eu nu stiam ca s-a afisat. 🤔

Anonim
Neaplicabil

Se pare că sunt mai activ de fel.🙂

Carmelin
Junior entuziast

Felicitări campionilor!

Anonim
Neaplicabil

Felicitări câștigătorilor!

arsradu
#StarMember

Foarte, foarte util acest topic!

Si multumesc frumos si pentru felicitari. 🙂

Hai ca o sa incerc eu sa raspund la intrebarile din subiect:

  • Cum vi se par concursurile desfășurate în comunitate?
    Antrenante, fun, nostime cateodata, creative... Per total, foarte misto. Mie imi plac! Si sunt sigur ca si altora.
  • Ce alte concursuri ați vrea sa se desfășoare în cadrul comunității?
    Sunt destul de sigur ca vor mai fi. Nu cred ca vom duce lipsa de concursuri. Personal, imi plac cele bazate pe performanta, si mai putin cele bazate pe noroc pur, numar de like-uri sau chestii de genul asta.
  • Vi se par distractive și antrenante aceste concursuri?
    Cu siguranta! 🙂
  • Dacă ați putea schimba anumite reguli in regulament care ar fi acestea?
    As face in asa fel incat sa nu se poata intra de pe mai multe conturi, in special in perioada concursurilor. Consider ca e o metoda care ar putea fi folosita pentru a castiga mai usor like-uri de exemplu, sau solutii. Si nu cred ca ar fi corect fata de ceilalti.
    Deci, intrucat ai deschis subiectul (si foarte bine ca ai facut-o, e un lucru important), daca ai vreo idee in sensul asta, as fi curios s-o aflu! Asa cum ai zis si tu, orice feedback e binevenit! 😄 Si sunt sigur ca daca ne punem mintea la contributie impreuna, putem veni cu solutii mai bune la problemele astea pe viitor. 🙂

Tu? Ce parere ai? 🙂 Tie cum ti se par concursurile Comunitatii?

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cred că orice concurs este binevenit, indiferent de natura lui.

Ca să răspund concret la întrebările de aici, ca o persoană care a participat la toate concursurile din Comunitatea Orange, pot să răspund așa:

1. Cum vi se par concursurile desfășurate în comunitate?

Foarte interesante, utile și la îndemâna tuturor doritorilor. Sper să fie bazate în general și pe muncă din partea celor care participă și să aducă plus valoare acestei Comunități, cu oameni și idei valoroase;

2.Ce alte concursuri ați vrea sa se desfășoare în cadrul comunității?

Sunt convins că vor mai veni destule, dar sper ca toate să aibă la bază competiția corectă, competența, fair-play și multe alte lucruri de bun simț și nu chestii care să favorizeze rapid pe cineva care intră în Comunitatea Orange doar pe perioada concursului respectiv sau a altora de genul;

3. Vi se par distractive și antrenante aceste concursuri?

Majoritatea lor, da și sunt sigur că vor fi din ce în ce mai mult ceea ce trebuie pentru o Comunitate serioasă, care scoate în evidență nevoile, minusurile și plusurile unui operator de telecomunicații;

4.Dacă ați putea schimba anumite reguli in regulament care ar fi acestea?

Nu știu ce să zic, dar aș face în așa fel încât să îi iau în calcul doar pe cei care sunt activi în Comunitate în afara concursurilor;

Felicitări pentru ideea de a face acest topic și sper să fie unul de bun augur și pentru moderatori și cei care administrează Comunitatea Orange!

Sigur, ideal ar fi să îți expui și tu o părere legată de ceea ce te interesează, pentru că nu prea văd de ce ai pune unele întrebări, dacă nu te-ar interesa direct ceva.

Baftă!

 

 

Anonim
Neaplicabil

1-3. Concursurile desfășurate în Comunitatea Orange sunt foarte interesante și unice abordand diverse tematici în funcție de evenimentele existente la acel moment.

Concursurile combina utilul cu plăcutul având ca scop final îmbunătățirea calității conținutului ce se poate regăsi în comunitate.

Concursurile desfășurate sunt:

  • Utile
  • Motivante
  • Educative
  • Amuzante
  • Creative (implica creativitate)

Concursurile sunt de asemenea o modalitate de a aduce membri împreună pentru a se cunoaște mai bine și pentru a crea o conexiune intre acestia.

Ar fi fost interesante niste concursuri de tip Quiz cu privire la serviciile Orange însă din păcate acest lucru nu este posibil (greu de organizat în formatul actual).

Mulțumim Comunității pentru concursurile oferite.👍

@Anonim, mulțumim mult pentru feedback, atât ție cât și celor în numele cărora ne-ai oferit acest feedback. Ne-ar ajuta să veniți și cu niște sugestii de îmbunătățire și/ sau propuneri de schimbări de reguli în regulament.

Anonim
Neaplicabil

Buna ziua,

Feedbackul este unul personal și vorbesc in nume propriu pe baza experienței avute în comunitate.

Eu nu am fost mandatat să vorbesc în numele anumitor persoane.

În comunitate fiecare membru are dreptul la propria opinie.

O zi faina!🌞

Corect, ideal este ca feedbackul să fie personal, în nume propriu, cum spui și tu.

Scuze dacă am înțeles greșit. M-a indus în eroare probabil acel "Mulțumim Comunității pentru concursurile oferite.🙂

Anonim
Neaplicabil

4. Nu as restricționa anumite funcții ale contului fara ca userul sa încalce regulile.

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Deși așteptam unele sugestii de la inițiator privind ”concursul ideal” (dacă există așa ceva) se pare că nu vor fi prezentate prea devreme. Așadar, ”concursurile în Comunitate”? Distracție pe neterminate, cu idei și inspirație din tehnologie, cu provocări și multă veselie. ”Alte concursuri?” Fiecare zi este o provocare, cu deschidere și participare pentru fiecare. Este novoie de vreo miză pentru a membrului implicare? Pentru început, propun ”nici o zi fără logare”. În Comunitatea Orange, dacă e nevoie de clarificare. 

Dacă sunt concursurile ”distractive și antrenante”? Până și ultimul concurs a fost pe teme sportive, deci mai antenant ca acesta ce altceva să fie? 😉 

Schimbări de regulament”? Noi ne schimbăm de la o zi la alta, deci de ce nu s-ar schimba și regulamentul? De exemplus, aș considera ”aprecierile” exclusiv doar pentru departajări (dacă ar fi cazul), în rest fiind un criteriu subiectiv. Criterii prioritare? Ar fi destule, dar pentru că nu ai dorit să deschizi lista ci numai subiectul, criterii precum ”număr de soluții”, ”număr minim de autentificări pe perioada desfășurării concursului”, sau ”topic pe o anumită tematică de minim xxx cuvinte și yyy imagini”.... ar fi doar un exemplu de criterii de calificare. Transparente chiar și pe perioada concursului, necontestabile și mai ales adresate celor care vor să fie parte din Comunitatea Orange - concursul fiind unul adresat membrilor Comunității. Dacă te referi la alte concursuri organizate de Orange.... dezbaterea va fi punctuală, după caz.

BTW: Orice idee proprie prezentată cu detalii mai mult decât ”print screen” este un pas spre dezvoltarea unui conținut de valoare. Pe curând și la mai mare!