anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Programul Orange Hot Summer 2020

FaraUnID
Campion certificat
De 11 ani, la Orange ai oferte hot în fiecare vară: Când e cald, oferta crește
In magazinul online Orange, mai mare căldura, mai mari și reducerile online. Anul acesta ai 1% reducere pentru fiecare grad peste 15°C.
Sursa - https://www.orange.ro/magazin-online/
Momentan vad nu sunt prea multe detalii despre Termene și Condițiile campanie, dar din cate am observat eu reducerile se aplica pe tot magazinul online, nu doar la telefoane.
Spor la cumparaturi!
23 Răspunsuri 23

Ascary
Campion certificat
Love you girl's :))) Sper ca in august cand se lanseaza Note 11 sa fie 50 de grade la umbra 🙂

Salut! In cazul in care va intra in promotie si modelul de Huawei P40, vom afisa informatia pe site. Din pacate, in acest moment nu avem informatii suplimentare in acest sens si iti recomandam sa urmaresti periodic pagina https://www.orange.ro/magazin-online/ pentru noutati.

Miha_Z
#StarMember
Observ @Jay ca lui @Ascary ii cam place sa se ia de noi... blondele. :)) Si stie ca noi suntem fete bune si tinem la glumele si "atacurile" lui. Peste o luna apare si Note 11??? Deja mi se pare prea mult. Apar prea multe mobile intr-un interval scurt de timp si apoi ce am mi se va parea vechi. 😉

Ascary
Campion certificat
ati fi vrut sa ramaneti voi nomer one cu note 10 macar vreo 3 ani nu? e,uite ca nu se poate. :)))) oricum note 10 a fost un downgrade de la note 9 sa vedem cum se prezinta note 11 daca nu...la anul ...sanatosi sa fim

Miha_Z
#StarMember
Nici vorba. 🙂 Oricum nu-mi vine sa cred ca l-a tinut atatea luni si nu a zis nimic de vreo schimbare. La el mobilele nu tineau mai mult de o luna. Poate mai amana si ei lansarea, sa nu-i dea idei. Macar cu un an de zile sa termin si eu rata la el :)))

raulxp
Începător
De ce ieri am vazut 19% si azi abia vad 12% reducere in functie de gradele de afara? E o perioada scurta reducerea mai mare? Nu inteleg cum sta treaba cu gradele astea. Cand sunt 24 de grade reducerea e 19%, iar cand sunt 28 de grade reducerea e de 12%. Eu cred ca e aleatorie treaba 😞 sau cineva isi bate joc de noi 🙂

FaraUnID
Campion certificat
Asa a fost si in anii trecuti: Cand afara erau 37 de grade la umbra si avertizare ANM cod rosu de canicula, pe site-ul Orange reducerile nu treceau de 15% - 17%. Au fost si scapari de genul 25% reducere, dar aceste scapari se numara pe degetele de la o singura mana. Probabil temperatura de referinta este masurata undeva pe Ceahlau Toaca sau pe Varful Omu, pentru si eu am observat aceste glume nesarate din partea Orange. Spre exemplu, ieri, reducerea ajunsese la 19%, pentru ca intr-un interval de timp extrem de scurt, de cateva minute, reducerea sa scada la 9% dupa care sa urce la 18%. Posibil sa "ezixte" o explicatie: Persoana care administreaza site-ul o fi deschis frigiderul pentru ca avea nevoie de 4 cuburi de gheata pentru paharul de whisky si sa-l fi uitat deschis. P.S. - Oricum produsele din magazinul online Orange au un pret standard peste pretul mediu practicat, pentru acelasi produs (marca, model, carcateristici), de catre magazinele concurente.

DanielaH
Moderator
Temperatura se monitorizează o singură dată pe oră, deci este posibil să existe mici diferențe între temperatura afișată pe site-ul nostru și temperatura reală. Nu avem tehnic posibilitatea de a "citi" temperatura în timp real. Iar pentru că uneori temperatura de afară nu este extrem de ridicată, colegii noștri pot acorda un extra discount. Așa s-a întâmplat ieri, de exemplu, când au fost adăugate 10 procente în plus peste cele care reieșeau din diferența dintre temperaturi. Acest extra discount va fi activat și astăzi între 17:00 și 20:00.

FaraUnID
Campion certificat
Astazi, 29.07.2020 si respectiv maine 30.07.2020 ANM a anuntat COD GALBEN de CANICULA. Asta se traduce prin faptul ca temperaturile maxime vor depasi frecvent 35 de grade Celsius, pe arii restranse chiar 37 - 38 de grade Celsius, valori masurate LA UMBRA, in adaposturile meteorologice. Avand in spate experimentele esuate din anii trecuti, sunt curios care va fi valoarea maxima aferenta reducerii in magazinul online!!! Si mai ales cate produse vor disparea subit din stoc, pentru ca atunci vand temperatura scade, sa revina miraculos in stoc.... Se risca cineva la un pariu?