anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Restituire puncte orange thank you

Afaa456
Junior

Am plasat o comanda pentru un telefon cu prelungirea abonamentului si utilizarea punctelor orange thank you, iar a doua zi am primit un mail in care scria ca comanda este anulata din motive tehnice(aparent nu mai era in stoc, desi pe site aparea in stoc).Cand o sa mi se restituie punctele inapoi?

1 Soluţie acceptată‚

Salut, @Afaa456!

Colegii mei au realocat acum punctele.

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

George24
Junior

Bună,

Este foarte important sa contactezi serviciul clienți și sa ceri restituire punctelor.

https://www.orange.ro/contact/ 

I-am contactat o data si ziceau ca o sa le primesc, dar din 14 aug inca nu le-am primit. Mai incerc.Multumesc

delfinas
#StarMember

Nu cred ca va dura mult, mie mi s-au restituit punctele OTY cam in 36 de ore dupa anularea comenzii.

Eu din 14 aug inca nu le am primit.Multumesc oricum🫶

DanielaH
Moderator

@Afaa456, putem întreba și noi colegii de la Magazinul online. Ne poți oferi, te rog, numărul comenzii?

Buna ziua

Intre timp am reusit sa iau legatura cu un operator, iar acesta a zis ca a facut o solicitare si in 24/48 de ore o sa le primesc inapoi.Sper sa fie asa

Multumesc oricum

Mulțumim și noi. Te așteptăm să revii cu vești bune să ne confirmi că s-a rezolvat. 

Salut

Tot nu am primit punctele

Numarul comenzii este #3033690

Salut, @Afaa456!

Colegii mei au realocat acum punctele.

Multumesc.Le am primit

Cu drag. Te mai așteptăm în Comunitate.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Dacă ți s-a confirmat, cred că se va rezolva! Eu am rezolvat de fiecare dată relativ repede, când am fost în situații asemănătoare.

Baftă!