anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Trimite "DA WOW" la 1280. Este o campanie Orange sau nu????

Viorel_4
Junior entuziast
Bună seara! Am primit un mesaj pe telefon dar nu stiu dacă e adevărat sau nu.Am răspuns la 7 întrebări apoi a apărut un nou mesaj. Voi ce credeți?
1 Soluţie acceptată‚

Salut! NU, nu este o campanie Orange. Toate campaniile noastre sunt publice pe pagina oficiala, aici https://www.orange.ro/ Asadar, iti recomandam sa nu dai curs concursurilor pe care nu le gasesti pe canalele noastre de comunicare oficiale.

Vizualizare soluţie în postul original

26 Răspunsuri 26

Jay
Campion certificat
Salut! Cele 2 poze postate de tine au legătură una cu cealaltă? Adică, după ce ai răspuns la intrebarile mesajului de la freshiuz.com, ti-a apărut ca ai castigat telefonul de la Orange? Ce informatii a trebuit să dai? Sper ca nu parole?!!!... Din ce vad eu, te-ai abonat la ceva si, mesajele pe care le-ai trimis nu au fost gratis!!! Cred ca vei vedea în curând un cost suplimentar la care nu te astepti.. Nu am auzit să existe o campanie Orange, eu cred ca NU are legatura cu Orange șmecheria asta... Concursurile in care este implicat Orange le gasesti pe paginile lor sau primesti newsletter, notificari, etc, de la ei..

Vio73
#StarMember
Care e campania? Cred că e vreo țeapă, ceva. Nu trimite Orange nimic prin Poșta Română!

Viorel_4
Junior entuziast
Da au o legătiră.Mi-a aparut in gmail un mesaj in care mă notifica ca am câștigat un telefon apoi m-a pus sa răspund la 7 întrebăriîex.ce folosesc mai des...tableta ,mobil..etc)apoi mi-a spus că trebuie sa dau un mesaj cu textul woow si apoi mi-a aparut mesajul cu telefonul.....

Jay
Campion certificat
Cu atât mai mult nu are cum să fie din partea Orange.. Nu faci nimic, primești ceva gratis, dar, te pune să răspunzi la niște întrebări care costa 3€ fără TVA fiecare mesaj primit..

FaraUnID
Campion certificat
https://comunitate.orange.ro/questions/2101937-atentie-scam-phishing-numele-orange NU ESTE O CAMPANIE DERULATA DE ORANGE. Toate campaniile derulate de Orange sunt publice atat pe site-ul companiei cat si pe paginile oficiale de social media. Detalii tehnice domeniu: freshiuz.com Registry Domain ID: 1984236521_DOMAIN_COM-VRSN Registrar WHOIS Server: whois.godaddy.com Registrar URL: http://www.godaddy.com Updated Date: 2019-11-28T17:53:32Z Creation Date: 2015-11-27T10:07:14Z Registrar Registration Expiration Date: 2020-11-27T10:07:14Z Registrar: GoDaddy.com, LLC Registrar IANA ID: 146 Registrar Abuse Contact Phone: +1.4806242505 Registrant Organization: Domains By Proxy, LLC Registrant Street: DomainsByProxy.com Registrant Street: 14455 N. Hayden Road Registrant City: Scottsdale Registrant State/Province: Arizona Registrant Postal Code: 85260 Registrant Country: US Registrant Phone: +1.4806242599 Registrant Fax: +1.4806242598 Admin Organization: Domains By Proxy, LLC Admin Street: DomainsByProxy.com Admin Street: 14455 N. Hayden Road Admin City: Scottsdale Admin State/Province: Arizona Admin Postal Code: 85260 Admin Country: US Admin Phone: +1.4806242599 Admin Fax: +1.4806242598 Tech Organization: Domains By Proxy, LLC Tech Street: DomainsByProxy.com Tech Street: 14455 N. Hayden Road Tech City: Scottsdale Tech State/Province: Arizona Tech Postal Code: 85260 Tech Country: US Tech Phone: +1.4806242599 Tech Fax: +1.4806242598 Name Server: NS73.DOMAINCONTROL.COM Name Server: NS74.DOMAINCONTROL.COM DNSSEC: unsigned

Razvan
#StarMember
Ai de plata 21 euro+tva, este mică țeapa, bine că nu a fost mai mare. Recunosc, că și eu am mai fost păcălit de a lungul timpului, pe la Piața Unirii și o singură reîncărcare pe Telekom de 5 euro. Data viitoare, cască ochii, altfel deschizi punga.

Viorel_4
Junior entuziast
Nu, nu am de plată nimic pentru că nu am dat date personale cum ar fi adresă.Doar un mesaj de 0.5 euro centi taxat atât

Salut! NU, nu este o campanie Orange. Toate campaniile noastre sunt publice pe pagina oficiala, aici https://www.orange.ro/ Asadar, iti recomandam sa nu dai curs concursurilor pe care nu le gasesti pe canalele noastre de comunicare oficiale.

FaraUnID
Campion certificat
@initiator Vezi ca daca ai apucat sa intri in jocul lor, daca nu ma insel eu, trebuie sa te dezabonezi de la serviciile acestora, in caz contrar o sa-ti traga bani din cont sistematic.

Viorel_4
Junior entuziast
Nu nu m-am abonat la ei.Nu am dat înapoi nici un sms cu "DA WOW"ca să mă abonez

Jay
Campion certificat
Foarte bine ca ai mai intrebat si alte persoane inainte de a face asta.. (y)

Ascary
Campion certificat
Ai scapat atunci. Nu mai da curs la astfel de solicitari,concursuri,premii,etc ca sa nu te trezesti cu surprize. Toate cele bune 🙂

FaraUnID
Campion certificat
Am gasit ceva si mai interesat legat de acesti nesimtiti: Pe site-ul freshiuz.com la sectiunea contact apare urmatoarea informatie: "Freshiuz este numele comercial utilizat de Lazy Bones. LTD 137 Market Street #06-00 Grace Global Raffles Singapore (048943). E-mail adresse: lazy.ro@silverlines.info" Doar ca, daca tastati in browser lazy.ro, pagina respectiva face redirect carte travel.kudika.ro. Pam, Pam! Site-ul Kudika este administrat de Societatea Internet Corp SRL, cu sediul social in Strada Putul lui Zamfir 28, Sector 1, Bucuresti 011683, inregistrata la Registrul Comertului sub nr J40/8379/2005, CIF 17562895 si inscris in Registrul de Evidenta a Prelucrarilor de Date cu Caracter Personal sub Nr. 3240. Internet Corp este compania care detine site-urile: - Wall-street.ro - Start-up.ro - Kudika.ro - Garbo.ro - 9am.ro - Urbo.ro - Kuponiada.ro - Retail.ro - Envy.ro - ecomTEAM.ro - retailarena.ro - futurebanking.ro

Jay
Campion certificat
De cateva dintre astea am auzit si eu.. foarte tare.. nu stiam ca au acelasi excroc in spate..