anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Recuperare numar telefon

kozoo15
Începător

Salut. Acum 4-5 ani mi a fost furat telefonul si cartela. Acum am nevoie de acel numar de telefon sa pot sa mi recuperez contul de mail. 074XXXXXXX acesta tin minte ca era numarul pierdut. Se mai poate face ceva daca a trecut atat de mult timp? 

18 Răspunsuri 18

Pololică
#StarMember

Salutare!

Inteleg ca ai avut un numar si, din cauza unui furt, nu l-ai mai folosit (si nici revendicat pentru a-l folosi ulterior). Singura varianta ar fi sa-ti faci abonament cu numarul respectiv sau, in cazul in care ai noroc cu carul, sa il gasesti ca numar de cartela (stiu ca poti alege din cateva numere puse la dispozitie in magazin).

delfinas
#StarMember

Kozoo, bun venit in Comunitate!!!

Dupa 4-5 ani, numarul tau vechi sigur a ajuns la altcineva, poate chiar s-a plimbat pe la mai multe persoane, deci e greu sa-l mai recuperezi, dupa atata timp.

Aici e o comunitate de utilizatori Orange, noi nu putem sti ce statut are acel numar, doar daca apelezi la 300, pe chat sau intr-un magazin Orange, vei gasi un raspuns sigur in speta asta.

Vezi daca poti recupera acea adresa de email si prin alta metoda, de pilda pe alta adresa de email sau sa poti schimba numarul de telefon de siguranta. Ar fi trebuit sa il schimbi inca de cand ai pierdut acea cartela, tocmai ca sa nu aiba altcineva acces la mailul tau.

Nu mai aveam nevoie de acea adresa de email... si acum chiar am nevoie de acea adresa de email... si nu am cum sa schimb numar de telefon pentru ca nu ma pot conecta pe cont

A, deci de ani de zile nu ai mai intrat nici pe acea adresa de mail? Poate deja e suspendat. Ai putea face o cerere de acces la cine detine domeniul acelui email...

Exact. Ani de zile nu am mai intrat pe acel mail. Si acum ca sa mi recuperez cateva conturi am nevoie de acea adresa de e mail. si nu o pot accesa. Si am incercat sa i dau recovery la mail si imi spun ca nu eu detin acea adresa de mail...

Înseamnă că nu mai sunt mari șanse să accesezi acea adresa de mail, chiar daca ai recuperare numărul de telefon.

Si alti pasi de recuperare la mail nu ai?

Totusi, poti incerca la Orange sa vezi daca numarul este alocat (poti cere sa-ti faci abonament cu cea mai mica perioada) si, daca ti se ofera aceasta posibilitate, inseamna ca numarul este disponibil.

PS: poti incerca, prima data, pe portabilitate.ro sa vezi in ce retea este numarul (daca este tot in Orange, ai sanse, macar teoretice, sa il poti lua (daca este in alta retea, atunci numarul este folosit, deci nu vei putea sa-l utilizezi).

Nu am alte solutii. am incercat si prin alte metode doar ca nu am .. decat prin numaru de telefon . am incercat sa le explic celor de la gmail ca eu sunt proprietaru adresei. Si mi au dat un raspuns foarte frumos . Ca nu sunt eu proprietaru . Nu inteleg cum au verificat ei ca nu mi au cerut buletin sau sa mi fi pus cateva intrebari...

"Proprietar" este Google pe adresele de mail, noi suntem doar utilizatori (similar cu numerele de telefon: ANCOM este "proprietar", Reteaua este "gestionarul" si noi, clientii, suntem utilizatorii sau "detinatorii").

Alte solutii nu stiu sa-ti zic. Daca ai fi avut un dispozitiv conectat la mail-ul respectiv (o tableta sau telefon [aparat], ar fi fost mai usor de resetat parola), ai fi avut o sansa.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Depinde ce provider de mail folosesti. In general, ai si variante alternative (cel putin Gmail stiu ca are), in afara acelui numar de telefon, tocmai pentru cazul in care nu il mai ai, sau l-ai pierdut.

Client Orange

Salut @kozoo15

De la cine ai adresa de email, Google, Yahoo, Outlook?

Am observat ca am menționat gmail, adica Google. Poti incerca pasii de aici pentru a recupera contul: https://support.google.com/accounts/answer/7682439?hl=ro daca nu reușești cred ca va fi si mai greu sa iți recuperezi acel număr de telefon de la Orange, poate chiar imposibil avand in vedere cat timp a trecut. Ai încercat sa suni pe acel număr, suna? Poate te ma ajuta persoana respectiva cu codul de confirmare cerut de Google.

Da, e f buna ideea de  a apela la persoana care are acum numarul acela. Daca e de buna credinta, te poate ajuta si sa-ti transmita codul primit prin SMS.

de la yahoo...