anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Numărul meu de telefonul urmărit

Laur3
Junior

Buna seara. Am numărul vechi de  telefonul urmărit. Am schimbat numar vechi cu unul nou, am cumpărat un telefon nou și am descarat aplicații singur uzuale. Am schimbat numărul vechi de la whatsapp și telegram cu cel nou, am lăsat cartela cu numărul vechi acasă făcând redirecționarea totala spre cel nou. Nu știu ce sa mai fac. Ma tot suna cu număr ascuns când sunt intr-un anumit loc când întru în localitatea de resedinta, ma urmărește mereu. Îmi da bip sa înțeleg ca știe unde sunt.  Știu cine e știu unde sta etc știu totul despre el. Ajutati-ma sa scap. . 

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Laur,

Din pacate, problema nu e de competenta Orange. Dar pot sa-ti spun ca atata timp cat ti-ai redirectionat apelurile de pe un numar pe altul, e cat se poate de normal sa iti sune in continuare telefonul. Pentru ca asta face acel serviciu de redirectionare a apelurilor. Daca nu vrei asta, dezactiveaza-ti acea redirectionare. 
Deci daca problema e atat de serioasa pe cat spui, recomandarea mea ar fi sa te adresezi organelor abilitate. 

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut Laur,

Din pacate, problema nu e de competenta Orange. Dar pot sa-ti spun ca atata timp cat ti-ai redirectionat apelurile de pe un numar pe altul, e cat se poate de normal sa iti sune in continuare telefonul. Pentru ca asta face acel serviciu de redirectionare a apelurilor. Daca nu vrei asta, dezactiveaza-ti acea redirectionare. 
Deci daca problema e atat de serioasa pe cat spui, recomandarea mea ar fi sa te adresezi organelor abilitate. 

Client Orange

Mulțumesc de sfat. O sa îl urmez cat de curând . Numărul vechi l-am dat mult timp pe pliante sunt agent de teren.  În telefonul in care se afla numărul vechi am blocat apelarea cu numere ascunse că el asta face suna cu număr ASCUNS, redirecționarea se face doar daca sunt sunat normal și nu răspund , nu am făcut redirecționare totala că atunci primesc totul pe Nr nou.Nu vreau să îmi pierd clienții care îmi știu numărul vechi că era simplu aruncam cartela la gunoi.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cred că cel mai bine este să sesizezi Poliția și Parchetul, cărora le oferi toate dovezile pe care le ai și sunt convins că au la dispoziție mijloacele necesare să scoată la lumină acest caz. Nu mai ezita și mergi unde trebuie, pentru că este destul de frustrant și stresant!

Succes!

Mulțumesc de sfat 

mihai_13
Maestru

- blochezi din meniul telefonului "unknown-private call" toate numerele private vor fi blocate - dar scoate directionarea  !

- daca te ar cauta pe whatsapp sau telegram ar fi bine ca ai  afla nr de telefon 

Are multe numere ,le-am blocat iar acum suna cu număr ascuns de 300 pe zi și îmi apare apelul chiar dacă e blocat apelarea cu număr ascuns. 

Pe whats app, are luată aplicație plătită ,care îl anunță când eram ON dar am schimbat numărul dat pe whats app și telegram 

deci e hotarat nebunu 🙂  

deci fa printuri  de ecran cand te suna , aduna  mai multe si te duci la politie si faci reclamatie  , mai departe se ocupa ei - bafta la descoperit nebunu , sper sa l dibuiasca politia si ceri daune .

Știu cine e știu adresa lui știu unde sta etc . Problema este că și poliția nu știu dacă poate sa îl oprească 

il oprete sa stii - tu du te  cu printuri cand te suna  sau daca poti sa inregistrezi ecranul cand te suna