anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

mesaje eronate de la Orange?

KZ
Începător

Buna seara, am primit cateva mesaje de la Orange cum ca "Bonusul de net nelimitat a fost activat si este valabil 7 zile" - dar eu NU AM ACTIVAT nimic!

Apoi inca un mesaj cu "Am inregistrat sesizarea ta cu nr...." - dar eu NU am facut nici sesizare!

Apoi de pe 300 iar cu sesizarea, pe care nu am facut-o!

Apoi ca am reprogramat serviciu Orange Home... eu NU AM asa ceva!!

Ce se intampla?? A mai patit cineva?

Multumesc! 

1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Buna. E posibil ca cineva sa fi dat din greșeală numărul tău in momentul in care a încheiat un contract Orange Home și de aceea ai primit tu toate mesajele. Poți încerca să iei legătura cu un operator sa verifice unde s-a produs greșeala. Poate fi din cauza clientului că a oferit un număr eronat, sau a angajatului că a tastat o cifră gresita.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

UW21
Începător

Salut,

Poți lua legătura cu serviciul clienți prin chat și să le trimiți screenshot-uri cu mesajele primite și cu numărul sesizărilor.

Aceștia au acces la mesajele tale și vor putea vedea ora când au fost trimise către tine și ce eroare sa produs.

Eu am pățit ceva similar când am făcut o sesizare iar operatorul serviciului chat a făcut câteva modificări eronate in cont.

O zi frumoasa!

UW22
Începător

Poți lua legătura prin chat folosind aplicația my Orange sau accesând linkul de aici. 

Programul în care poți vorbi cu un consultant/operator este în intervalul 9:00-20:00.

Din aplicație my Orange

My Orange - altele(•••) - contact și feedback - scrie-ne 

Miha_Z
#StarMember

Buna. E posibil ca cineva sa fi dat din greșeală numărul tău in momentul in care a încheiat un contract Orange Home și de aceea ai primit tu toate mesajele. Poți încerca să iei legătura cu un operator sa verifice unde s-a produs greșeala. Poate fi din cauza clientului că a oferit un număr eronat, sau a angajatului că a tastat o cifră gresita.

KZ
Începător

da, asta a fost, cineva din greseala a pus numarul meu (difera doar cu o cifra) - caz rezolvat 😉