anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mesaje de tip chat pe note 10+

Danny13
Junior
Salutare. Cum pot trimite sms-uri de tip chat de pe samsung note 10 plus, fara sa fie transfirmate in mms
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
Pune un screenshoot cu setările de la mesaje. Eu am activat mesajele de tip chat pe Huawei și am dezactivat serviciul mms de la Orange, ca să nu mai fiu taxat accidental, unele persoane nu au mesaje de tip chat active.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Florin_D
Cunoscător certificat
In setari la mesaje stiu ca se pot da mesaje tip chat... la mine a mers automat! Mesaje, setari, discutii si la selectarea tip de mesagerie implicit poti selecta automat, mesaje text sau mesaje chat

Danny13
Junior
Am luat telefonul de la orange si nu îmi merge . Imi poti indica mai exact ce sa modific la setări pentru a putea trimite sms-uri tip chat? Multumesc

Jay
Campion certificat
Salut! Eu nu am Note, dar, cred ca principiul e acelasi.. Vezi daca merge cum am atasat in poze.. Pictograma SMS (Si apar in dreapta sus cele 3 puncte din prima poza pe care trebuie se apesi) - setări - setări discuții - alegi mesaje chat, la implicit tip mesaj, sau alegi automat... probabil la tine scrie mms.. Pozele sunt din telefonul meu, la mine setarea implicită este mesaj chat.. Succes!

Razvan
#StarMember
Pune un screenshoot cu setările de la mesaje. Eu am activat mesajele de tip chat pe Huawei și am dezactivat serviciul mms de la Orange, ca să nu mai fiu taxat accidental, unele persoane nu au mesaje de tip chat active.

Ascary
Campion certificat
Danny prima data ar trebui dezactivate MMS-urile si apoi configurate mesajele tip chat.Apoi din setari mesaje,dreapta sus alegi chat settings si urmezi pasii de configurare. Atentie sa ai si o conexiune de internet activa.

Danny13
Junior
Bunnn...dar cred ca am nevoie si de putina îndrumare pentru a dezactiva mms-urile....la restul poate ma descurc .

Ascary
Campion certificat
Danny,serviciul MMS se poate dezactiva sunand la relatii cu clientii numarul 300. Dupa dezactivare intra in SMS -setting, Multimedia si in ultima fereastra ai functia activa sau nu,dupa caz. Iti pun captura

Vio73
#StarMember
Și eu am pe P 30 tot mesaje de tip chat. E vorba de cum faci setările!

Ascary
Campion certificat
Urmeaza pasii de activare Vio,apoi alegi din agenda contactele cu care vrei sa chatuiesti.Totusi nu cred ca prea multa lume foloseste chatul dar e o varianta buna pentru un grup de prieteni sau membri ai familiei