anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Exista si la Orange optiunea de inregistrare apel?

Corina_Marina
Junior
Am vazut la colegii din alte retele ca se poate inregistra apelul in timpul unei convorbiri fara a deschide manual reportofonul telefonului. Exista si de la orange aceasta optiune de inregistrare apel si apoi descarare din aplicatia orange?
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Odata cu implementarea GDPR, Google nu mai permite "din fabrica" aceste practici. Este posibil sa gasesti diverse aplicatii, pe tot felul de site-uri dubioase care se lauda ca pot face aceste lucruri. Personal nu le recomand. Pentru inregistrarea convorbirii, la modul legal, trebuie sa detii acordul persoanei vizate. Acest aspect se traduce prin colectarea, stocarea si manipularea de date cu caracter personal. Pentru asa ceva ai nevoie de o autorizatie de operator de date cu caracter personal.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Jay
Campion certificat
Din ce stiu eu, nu exista.. nici telefoanele nu mai permit asta, de cand s-a pus accent pe aplicarea GDPR.

Vio73
#StarMember
Nu există la niciun operator! Doar dacă se găsește in google play , dar de când cu GDPR, e mai greu. Ele sunt, dar nu sunt funcționale de fapt! Eu la Huawei am găsit o portiță! Sigur, la telefoane mai vechi, care au android 8 sau mai mic, există această posibilitate sau cel puțin exista în trecut!

ada_domin
Începător
Cum sa activezi inregistrarea de apeluri telefonice pe telefoane Huawei https://www.orange.ro/info/gadgets/article/2102738

silviuc
Începător
Buna Corina, nu exista. Insa iti poti descarca o aplicatie. Trebuie sa te asiguri ca cel cu care discuti stie ca inregistrezi convorbirea si sa iti dea acordul.

FaraUnID
Campion certificat
Odata cu implementarea GDPR, Google nu mai permite "din fabrica" aceste practici. Este posibil sa gasesti diverse aplicatii, pe tot felul de site-uri dubioase care se lauda ca pot face aceste lucruri. Personal nu le recomand. Pentru inregistrarea convorbirii, la modul legal, trebuie sa detii acordul persoanei vizate. Acest aspect se traduce prin colectarea, stocarea si manipularea de date cu caracter personal. Pentru asa ceva ai nevoie de o autorizatie de operator de date cu caracter personal.

ADSADY
Începător
Nu exista, dar in Magazin Play mai sunt aplicatii ce permit aceasta.

mariancirjau
Junior entuziast
ar fi bine de implementat acest serviciu. dar bine inteles cu acordul parti sa o faci gen pentru dovada

delfinas
#StarMember
Cum au scris și alții, telefoanele noi nu mai au opțiunea de a înregistra apelurile, de când cu GDPR ul. Exista niste aplicații de înregistrare, dar nu sunt prea bune, ba nu înregistrează tot timpul, ba te auzi doar tu, nu și interlocutorul. Eu, având Huawei, am descărcat, din alta parte, aplicația originală de înregistrare a apelului, pe care o deschid manual. Nu în scop rău, dar unele convorbiri cu cei dragi e bine sa le ai înregistrate sau daca nu pot nota atunci ceva, ascult înregistrarea apelului. Tu cumva te referi la faptul că, dacă te contactează cineva de la VF, Orange, etc, ești avertizat, înainte să înceapă convorbirea, că aceasta va fi înregistrată?

Vio73
#StarMember
Aplicațiile din google pay nu mai sunt funcționabile sau te înregistrează doar pe tine de pe la android 8, așa cum spuneam, de când a intrat GDPR-ul în vigoare. Există însă și telefoane care au această opțiune în dotare, de la producător, fără să apelezi la aplicații dubioase și Huawei pe care merg!