anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce ați ales/ ați alege Deezer?

svetalex
Maestru
Tot butonand telefonul am dat peste aplicația Deezer, care a fost cel mai probabil preinstalata când am cumpărat telefonul.
Utilizează careva această aplicație? Am văzut că se plătește un abonament lunar ( https://www.orange.ro/Deezer/) și mă întrebam de ce aș alege această în detrimentul YouTube care este gratuit.
Gases aici orice melodie?
La cât timp după lansarea unei piese noi/album apare pe Dezeer (de obicei artiștii își pun piesele pe YouTube în ziua lansării)?
1 Soluţie acceptată‚

eda2k
Cunoscător
Salut ! Am cont Deezer Premium prin Orange. Ce pot spune, după cca. 3 luni de utilizare, este că algoritmul de alcătuire al playlist-urilor este bine optimizat. După ce selectezi genurile/ artiștii favoriți, aplicația îți oferă mai multe „flow”-uri personalizate. Se pot selecta individual și piesele favorite, ce updatează lista flow-urilor. Dacă ai cont Premium, poți face download și asculta offline piesele favorite/ playlist-urile. Calitatea audio este bună, iar dacă ai un smartphone ce are Hi-Fi Quad DAC + căști cu impedanță mare (peste 50 de ohmi) - vei descoperi noi detalii sonore în piesele favorite. Când vine vorba de calitatea Hi-Fi, varianta free nu este o opțiune, indiferent de serviciul selectat (Spotify, Google Music, Deezer, Tidal, Amazon Music). Fiind o opțiune Orange, am preferat Deezer Premium, deoarece îmi vine direct pe factură. Recomand acest serviciu !

Vizualizare soluţie în postul original

34 Răspunsuri 34

Miha_Z
#StarMember
Svetalex din imagine inteleg ca este vorba de beneficiul pe care putem sa-l votam si de care vom beneficia 3 luni. Se aloca cand se finalizeaza cel pe care-l avem acum. Nu se acorda la aniversari. Bine ca mi-ai amintit ca sa intru si eu sa-l votez.

Vio73
#StarMember
Eu am testat cu ceva vreme în urmă serviciul.

Miha_Z
#StarMember
Nu l-am folosit si acum ar fi ocazia perfecta pentru a o face. Dupa testare vom veni cu reactii la cald despre Deezer. 🙂

Ciucuras
Cunoscător certificat
acest beneficiu il voi vota sa pot testa mai mult timp Deezer

Vio73
#StarMember
Mi se pare că a mai fost disponibilă la testare opțiunea respectivă la *100#.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Eu am avut descarcata aplicatia si am putut testa 30 zile dupa care te taxa.

Vio73
#StarMember
În zilele noastre, cu atâtea aplicații la îndemână, chiar nu-i mai văd utilitatea.

Jay
Campion certificat
N-am folosit niciodată aplicația, din lipsa de timp.. stiu ca este o aplicatie cu muzica, dar, daca am radio pe telefon si posibilitatea de a intra pe youtube si nici pe acestea nu prea le accesez, n-ar avea rost să plătesc pentru ea..

Lucifer
Cunoscător
O folosesc de mai mult timp. Se poate folosi fara plata, dar e limitata si are publicitate ocazionala. Are un free trial de o luna si deasemenea Orange ofera/oferea diferite promotii: 3 sau 6 luni gratuite de Deezer Premium. Formeaza *100# -> 3 -> 1 -> 3 Optiuni Deezer. Am folosit promotia de la Orange de mai multe ori, deci sper sa va fie de ajutor.

svetalex
Maestru
foarte tare! Mulțumesc @Lucifer pentru pont. Mi-am activat opțiunea Deezer gratuit 3 luni. Sper să nu uit să o dezactivez după expirarea acestei perioade, pentru că ulterior va fi taxată cu aproximativ 5 eur 🙂

Qubit
Angajat Orange
Hello, Nu pot face comparatie cu Spotify, pentru ca nu am folosit, dar folosesc Deezer de aproximativ 3 ani, sunt multumit de calitatea audio iar daca setez in aplicatie modul de redare "best audio quality available", se simte diferenta. Ma mai incanta ca pot descarca melodiile local, one by one sau playlist-ul favorit, pot da share sau pot primi de la alti prieteni playlist-uri si pot seta contul pe 3 dispozitive diferite, iar melodiile canta in background fara probleme, lucru pe care nu il pot face pe Youtube, ci doar pe Youtube Music (contra cost si acesta). Overall sunt incantat si recomand aplicatia, puteti incerca varianta trial.

svetalex
Maestru
În urmă cu 3 luni am încercat să îmi activez Dezeer gratuit (la *100# era un beneficiu). Când am activat opțiunea mi se spunea să aștept un SMS de confirmare. Azi am primit 2 Sms-uri... Unul prin care mi se activa opțiunea... Și unul prin care a fost dezactivată. Eu nu mai înțeleg nimic. Ca și feedback mi se par destul de ambigue informațiile legate de modul de activare a acestui beneficiu... A mai încercat careva activarea Dezeer gratuit pentru 3 luni?

DanielaH
Moderator

@svetalex, au fost, într-adevăr, niște probleme tehnice la provizionarea acestui serviciu.

 

Vestea bună este că, începând de astăzi, puteți avea muzică pe telefon, prin Deezer, gratuit timp de 3 luni. Beneficiul se poate activa din My Orange și este disponibil la activare în perioada 24 septembrie 2019 – 14 ianuarie 2020.

 

https://www.orange.ro/orange-thank-you/index.html

Vio73
#StarMember
Mulțumim! Am văzut că apare în My Orange! Iar următorul beneficiu va fi cel cu 30 GB net național și în roaming.

Ascary
Campion certificat
Ooo 3 luni gratuit?! E ceva. Nu am folosit Deezer până acum însă daca e gratis,de ce nu? :))