anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate face schimbare de titular online?

ThePresident
Junior entuziast

Buna ziua,

pot face schimbare de titular si online? sau macar intrun Orange store si nu doar in Orange shop?

1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Buna, se poate face schimbare de titular si in Orange Store. Trebuie sa fie ambele persoane cu buletinele, atat cel care cedeaza abonamentul, cat si cel care-l va prelua. Poate in acel magazin fie n-au vrut sa se complice, fie nu stiau procedura. 

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din câte știu eu, doar în Orange Shop se poate, chiar dacă scrie magazin Orange. Orange Store și ceilalți sunt doar parteneri Orange, din câte știu eu. Iar online, nu se poate.

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-fac-o-schimbare-de-titular-79

Astea sunt regulile, din păcate!

Baftă! 

FLo1
#StarMember

Din păcate, momentan cesiunea unui contract (abonament) se poate face doar prin prezentarea fizică într-un magazin Orange. Ai detaliidespre cesiune aici, iar un topic similar aici.

Ca idee, dacă vrei online, și pentru că abonamentul inițial va fi reînnoit, iar vechimea pierdută, poți trece numărul la prepay și apoi să contracteze noul titular un abonament nou.

Gabriel_12
Junior entuziast

Salut ! Desigur ca se poate și în Orange Store (parteneri) , ambele persoane în magazin cu CI. 

Am fost la Orange Store și acolo au zis că doar la Orange shop. Dar Orange shop e foarte depărtat de mine

Dubios , eu tot in Orange Store am fost și am rezolvat cred ca diferă de la magazin la magazin în funcție de cât de pregătiți sunt. Doar așa o vad. De exemplu  la fel și cu echipamentele ca doar în shop dar se poate și la francize totul depinde de cat de pregătiți sunt angajații sau dacă vor să ajute ca nu au câștig. 

Anonim
Neaplicabil

Nu exclud aceasta posibilitate însă în Orange shop e mai sigur.

Cum am menționat, treci numărul pe prepay și refaci abonamentul pe noul titular. Oricum vechimea, planul tarifar nu se "moștenesc". Ceea ce contează este numărul. Totul online.

Doamnelor din Store le e lene sa faca schimbare de titular, deci iti zic ca nu se poate. Asa cum doamnelor din store-ul meu le e lene sa faca schimbari de sim, si spun ca nu au acces la Fusion. Interesant ca la alt Store, tot partener, se poate, numai la ele nu. Alt Store nu ai prin zona?

Anonim
Neaplicabil

Salut din păcate cesiunea se poate realiza doar fizic într-un magazin Orange shop:

https://www.orange.ro/help/cum-pot-s-fac-o-schimbare-de-titular-79 

Miha_Z
#StarMember

Buna, se poate face schimbare de titular si in Orange Store. Trebuie sa fie ambele persoane cu buletinele, atat cel care cedeaza abonamentul, cat si cel care-l va prelua. Poate in acel magazin fie n-au vrut sa se complice, fie nu stiau procedura.