anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Migrare de pe prepay nu funcționează

Alcaz009
Junior entuziast

Salut, 

 

Încerc să migrez de la prepay la abonament fun 11 cu 50% reducere însă spune că nu este eligibil. Dacă sun la ei imi spune că  trebuie să fie ori 3 ori 6 luni pe prepay deja ca sa meargă oferta, depinde cu cine vorbesc la telefon, are câteva zile doar .

Acum o lună sa putut face, prin telefon, am ab la 5.5 euro fun 11 fara tel, migrat de la prepay care avea vechime 0 zile, atunci am facut prepay de pe yoxo, o luna era la yoxo înainte era digi. 

 

Sper să ma sune mâine cei de la magazinul online și să se rezolve.

 

Alții au mai pățit așa? Cum sa rezolvat?

1 Soluţie acceptată‚

Alcaz009
Junior entuziast

Bună,  am reușit! Happy days 

A fost portat numărul din digi la yoxo acum 3 săptămâni. 

Vinerea trecuta am închis yoxo și am făcut prepay, iar azi am reușit să fac comanda prin telefon,  migrare la fun 11 50% reducere, 2 ani, fara tel,  în câteva zile va veni curierul cu contract. Semnez contractul și în  câteva ore se transformă prepay în abonament. 

Doar persoana respectivă era în stare să facă asta, nimeni cu cine am vorbit de la dept ofertare, magazin online, rel clienti nu au putut face, doar dacă avea nr prepay o anumită vechime (3 , 6 sau 18 luni, depinde cu cine am vorbit).  Cu ea am făcut și primul abonament tot în felul asta, acum o luna.

Mersi pentru sfaturi oricum!

 

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

FLo1
#StarMember

@Alcaz009: Abonamentele reduse cu 50% fără achiziție de telefon sunt disponibile doar abonaților actuali. De aceea nu se poate. Ai detalii aici. Numai bine.

Alcaz009
Junior entuziast

Salut, nu cred că este corect ce spui. Dacă accesezi magazin online>> ab fara telefo >>>> abonament nou>>>> am cartela prepay.  Si acolo este oferta, la migrare prepay

Eu ți-am indicat condițiile programului prezentat de Orange. Dacă este un alt program / condiții atunci succes.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu știu dacă merge, dar sper să reușești.

Văd că ai și varianta asta:

https://www.orange.ro/abonamente/migrare-de-la-cartela/

Sigur, este mai puțin interesantă!

Succes!

Alcaz009
Junior entuziast

Bună,  am reușit! Happy days 

A fost portat numărul din digi la yoxo acum 3 săptămâni. 

Vinerea trecuta am închis yoxo și am făcut prepay, iar azi am reușit să fac comanda prin telefon,  migrare la fun 11 50% reducere, 2 ani, fara tel,  în câteva zile va veni curierul cu contract. Semnez contractul și în  câteva ore se transformă prepay în abonament. 

Doar persoana respectivă era în stare să facă asta, nimeni cu cine am vorbit de la dept ofertare, magazin online, rel clienti nu au putut face, doar dacă avea nr prepay o anumită vechime (3 , 6 sau 18 luni, depinde cu cine am vorbit).  Cu ea am făcut și primul abonament tot în felul asta, acum o luna.

Mersi pentru sfaturi oricum!

 

Bine că ai reușit ceea ce ți-ai propus!