anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Procedura de portare în rețeaua Orange

Ascary
Campion certificat
Am un număr de telefon in alta retea și aș vrea să îl porteze în rețeaua Orange. Care este procedura pentru a face acest lucru și eventual ce avantaje as putea avea de pe urma acestei operațiuni?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Daca ai numar de abonat în alta retea si vrei sa te portezi la Orange, poti sa rezolvi totul simplu, cu o singura vizita in magazinele Orange.

Ai nevoie de:

  • carte de identitate/ buletin de identitate/ carte de identitate provizorie;
  • cea mai recenta factura de la operatorul actual (dar nu mai veche de 30 de zile)

 

In anumite situatii, Orange isi rezervă dreptul de a solicita documente suplimentare, cum ar fi o factura de utilitati.

In magazin vei mai completa o cererea de portare si vei primi pe loc o noua cartela SIM, pe care se va porta numarul tau.

 

Aici ai mai multe informații: https://www.orange.ro/abonamente/oferta-portare/

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

Vio73
#StarMember
Exact. Portarea nu ți-o poate interzice nimeni. În rest, toate etapele au fost realizate corect!

MAXIMUS
Începător
Si eu am portat numarul la Orange, si ma declar foarte mulțumit de peste 2 ani. Semnal atat la telefon cat si la net foarte bun. De asta am si optat pt Orange, chiar daca au abonamentul mai scump, se merita.

Adax
Junior entuziast
Depinde ce oferă prinzi, dar este ușor, completezi o foaie cu datele tale și gata.... Se face o verificare și ți se face oferta...

Dobria_Dragos
Junior
Cum pot să fac portarea

Vio73
#StarMember
Salutare! Ai explicațiile date mai sus, unde e răspunsul bifat ca soluție. Citește-l cu atenție! Succes!