anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Prelungire abonament cu telefon

Okochea
Junior

Salut.

Doresc sa prelungesc abonamentul curent, Fun 12, si sa cumpar un telefon. In My Orange imi spune ca pot lua un telefon la pret redus, teoretic.

Practic, cand fac o simulare, nu se aplica nici macar o reducere la prelungire abonament curent. Reducere se aplica doar pentru un abonament superior. Telefonul costa 839 EUR la liber, 839 EUR cu prelungire Fun 12, si 588 EUR cu Fun 15. Atasez si 3 imagini.

Intrebarea este daca asa e regula, sau e o problema la mine. Pentru reducere la telefon trebuie musai abonament superior?

Multumesc

 

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă prelungești la un an și jumătate, dă, nu ai reduceri decât dacă mărești cu 1 euro. Părerea mea este că trebuie să faci ceva calcule și poți observa că reducerea este importantă dacă aplici și acei 100 de euro. Și eu am făcut așa de curând  și am mărit abonamentul cu 1 euro.

Baftă! 

Vizualizare soluţie în postul original

1 Răspuns 1

Vio73
#StarMember

Salutare!

Dacă prelungești la un an și jumătate, dă, nu ai reduceri decât dacă mărești cu 1 euro. Părerea mea este că trebuie să faci ceva calcule și poți observa că reducerea este importantă dacă aplici și acei 100 de euro. Și eu am făcut așa de curând  și am mărit abonamentul cu 1 euro.

Baftă!