anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Oferte portare abonament

Gabriela1995__
Începător
A beneficiat cineva de vreo oferta de portare abonament de la o alta companie la Orange, prin achiziționarea unui telefon fără avans? Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Daca portarea se face de catre un abonat nou, nici nu se pune vorba de achizitia unui telefon in rate. De abia dupa 18 luni de abonat fidel si corect, poti sa te gandesti la un telefon in rate.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

Pololică
#StarMember
Acum 4 ani da (chiar pentru doua, la doua abomanente). Acum depinde si ce telefon vrei sa cumperi. Daca vrei Samsung Galaxy S sau IPhone, sanse 0 sa scapi de avans. In principiu, telefoanele mai ieftine pot veni la 0 lei (nu stiu sa-ti spun un prag sub care sunt gratuite)

svetalex
Senior certificat
Salut! Poți consulta oferta pentru portare aici: https://www.orange.ro/abonamente/oferta-portare/

Viocat
Senior certificat
Fara avans au fost luate telefoane, insa cu plata in rate egale

delfinas
#StarMember
Daca portarea se face de catre un abonat nou, nici nu se pune vorba de achizitia unui telefon in rate. De abia dupa 18 luni de abonat fidel si corect, poti sa te gandesti la un telefon in rate.

Gabriela1995__
Începător
Soțul are abonament la ei de 4 ani pe un alt număr deci nu se pune problema de vechime. Am încercat pe site-ul Orange, însă la toate telefoanele este prețul neschimbat chiar și cu abonament de 15 sau 20€.

Viocat
Senior certificat
@Delfinas mie mi s-a comunicat posibilitatea unui telefon in rate la portarea unui prepay. Detin insa un abonament care se incadreaza la min 18 luni